• eski sevgilimin 25. doğumgünü. dilerim tam sözlüsü ile birlikte pasta keserlerken dünya götlerinde patlar.
  • şirince köyünün muhtarı ben olsam yarın köyün elektirik şalterlerini ipneliğine kapatırım. ardından da vericen ses efektini ortama gel ondan sonra.
  • kıyamet tarihi değil. çünkü biliyorum. 25 senelik uzman saatli maarif takvimi kullanıcısı olarak biliyorum. hayır yani mayalar biliyor da, koskoca maarif bilmiyor mu? olsa yazardı. ama ne yazıyor? biber dolması, düğün çorbası, yoğurt yazıyor. kıyamet yazmıyor. erkek için hasan, kız için ayşe yazıyor.
    evlatlarımız için isim düşünen, akşam yemeğimiz için menüyü bile hazırlayan bu on numara takvim, kıyameti yazmayacak da neyi yazacak allah aşkına. lakin yok. kıyamet yok.
    mayalar da o uyduruk takvimi kullanacaklarına, diyanetten onaylı imsakiyeli bu efsane takvimi kullansalardı hiç karışıklık olmayacaktı. millet galeyana gelmeyecekti böyle. neyse artık olmuş bi kere. ama sanıyorum ki, aydınlandınız artık.

ayrıca imsak 05.46.
  • saat 13:11'de kıyamet kopmayınca şirince'de toplanan garibanlar heyooo diye seviniyor bi de.

lan oğlum sevinilecekse bizim sevinmemiz lazım. burada da kopmadı. sen kopacak diye işi gücü bırakıp enayi gibi gitmişsin oraya, nesine seviniyorsun?
  • hayatı saçma bulanların, dünyadaki adaletsiz ve boktan sistemin bir şekilde değişmesini dileyenlerin son umudu.

öyle ki bu insanlar artık yıkıma da hazır, bilinçsel bir değişime de. yeter ki bir değişim yaşansın istiyorlar.
  • kasım ayı muhtasar beyanname'sinin son günü
  • hayatımıza aynen bugünkü gibi devam ediyor olacağımız "herhangi bir gün"lerden biri.
    31 temmuz 2035
    1 mart 2008 gibi çoğaltılabilir
    (bi entry'e de bu kadar sıçılabiliyor)
  • maya takviminin son 5000 yillik doneminin sonu.. (bkz: 21 aralik)
  • d/m/y olarak 20.12.2012 gibi simetrik güzel bir günden sonra gelen gün. öte yandan o günden itibaren 21.01.2101'e kadar 88 yıl boyunca öyle bir simetri yakalanamayacağı gerçeği de üzücü.
hesabın var mı? giriş yap