• en iyi film ve yonetmen odulu almak cok kolaymis, yine gorduk. recetesi su; abd'nin bir basari hikayesini anlatin, abd bayragini bol bol dalgalandirin, abd'lilerin nasil zeki olduklarini gosterin, araya bol hollywood klisesi ekleyin. oldu bitti.
  • törenin açılış konuşması sırasında beklenildiği üzere gecenin sunucuları tina fey ve amy poehler türlü türlü şakalar komiklikler yaptılar ve sıra daniel day-lewis'i selamlamaya gelince amy'nin söylediği cümle benim için törenin en yerinde cümlesi oldu :

" bu kadar zevzeklik yeter, daniel day-lewis burada."
  • en kral tepkiyi sofia vergara'nın verdiği ödül törenisi. ne münasebet arkadaşım modern family dururken girls'e ödül vermek.

https://pbs.twimg.com/…ia/baio7rtciaefbwd.jpg:large
  • ben affleck in spielberg, ang lee ve hatta tarantino nun karsisinda odul almasini ancak cia kaynakli torpil olarak aciklanabilir.
  • dünyanın en iyi yönetmenlerinin zerre oyunculuk yeteneği olmadığını öğrendiğimiz ödül töreni oldu. ben affleck'e giden ödülden sonra hiçbiri saklayamadı hayal kırıklığını resmen. "tamam ben alamadım ama buna da verilir mi ya?" ifadesi vardı yüzlerinde.
  • will ferrell ve kristen wiig ikilisinin komedi - müzikal dalında en iyi kadın oyuncu ödülünü sunarken hazırlamış oldukları efsane mizansenle kahkahalara boğmuş tören. http://www.youtube.com/watch?v=0g2jmy3j3mm

özet geç diyenler için: http://i.minus.com/ib0b4piriu03pj.gif

kırmızı halıdan notlar:

- halle berry: kuzum bu duruşun zirvesine angelina jolie'nin sağ bacağı çıkmıştı, hiç ineceğini de sanmıyorum. onu yirim, sana dokunmam.

- sienna miller: ahahahahahaha babaannesinin diktiği yatak örtüsünü giymiş.

- kaley cuoco: o son ruju sürmeyecektin.

- megan fox: "ben seni parmağımda oynatırım bakışı no: 57" elbiselerini de kocası seçiyormuş, biz de yedik. yirim.

- jennifer garner: annemlerin eski yatak odası perdesini ne yaptıklarını merak ediyordum. aydınlandım.

- anne hathaway: doktor bu ne?

- jennifer lopez: yirim. ancak hep aynı şeyi yiyoruz her ödül töreninde.

- nicole richie: biri bana anlatsın, bu kokocu ablanın burada ne işi var?

- marion cotillard: tanrıçam, cnms, hiç olmamış gibi devam edelim bence.

- kristen bell: omuzların çok güzelmiş, güle güle kullan.

- adele: her zamanki gibi taş. taş'ı nasıl tarif ettiğinizin önemi yok.

- emily blunt: elbise biraz daha açık olsa ibo show'da dansöz diye oynar, sırıtmaz.

- jessica chastain: son iki yıldır bu kadın kadar yükselen başka biri yoktur sanırım. d+ vermişler. o alnı görmek yerine farklı bir saç tarzıyla daha güzel görünebilirmiş. ama elbise güzel. yirim.

- robert pattinson: şafak kaç robert? çarşı iznine çıkıp da gelmiş haspam.

- julianne hough: uu beybi... yirim.

- taylor swift: sende ne buluyorlar pek anlamıyorum ama bu kadar kasma, kasılma. ve o bakışı megan fox'a geri ver.

- hayden panettiere: olması gerektiği gibi. yirim ancak elindeki oyuncak çanta neyin nesi?

- helena bonham carter: hollywood'un aysel gürel'i. seviyorum seni, hep böyle kal.

- zooey deschanel: ee şey... merhaba... ben hunter. benimle mutlu bir yolculuğa çıkmak ister misin? öl de öleyim. yirim.

- emily mortimer: şanzelize cafe aradı, disco toplarını geri istiyorlarmış.

- lucy liu: çocukluk aşkımsın ama bu bir masa örtüsü giymen için neden olmamalı.

- nicole kidman: nereden nereye :(

- jodie foster: seviyorum seni agent starling. yirim.
  • -normal is not something to aspire to, it is something to get away from. (jodie foster)

ne güzelsin.
  • yine bir ödül töreni ve yine drama kategorisinde boardwalk empire eli boş dönüyor. "underrated" sözcüğünün sözlükteki karşılığı resmen şu dizi.
  • teknik bir aksaklıktan dolayı en iyi yönetmen ödülü ben affleck'e gitti, sakin olun. düzeltirler birazdan. evet öyle olmalı.
  • bir kere kırmızı halıda en nefes kesici kadın halle berry idi. jodie foster, cecille b. de mille ödülünü alırken yaptığı konuşma ile farkını konuşturdu. bill clinton' un lincoln fimini sunması gecenin sürpriziydi. gecenin sunucuları amy poehler ve tina fey genel olarak uyumluydu ve james cameron esprisi ile taşı gediğine oturtmaları iyiydi.
hesabın var mı? giriş yap