• nejat uygur lafi
  • korkak insanlarin soleyemedii seylerden sona kullandigi gereksiz ve kendileri icinde bi o kadar aşalayıcı söz..
  • birilerine bok attıktan sonra başka birilerinin gülmesinin akabinde o birilerinin ne dedin? sorusuna karşılık birileri denen zatı iyice kızdırmak ve o başka birileri denen şahıs veya şahısları daha çok güldürmek için söylenen ve bu sözü söyleyen şahsiyetin ne kadar zeki olduğunu gosteren gıcık ve sinir bozucu bi söz.(anladınız mı ? boşverin anlayan anladı ....)
  • genelde çoğu insanın 'ben sizin bilmediğiniz bir şeyi biliyorum ehehe, çok gizemliyim ben, siz anlamazsınız bunlardan' havası yaratma amacıyla kullandığı cümle,gereksiz,anlamsız ve işe yaramayan kelimeler topluluğu.
  • ben lafımı ortaya kodum isteyen alır gider istemeyen bırakıp kaçar.. (bkz: dilber hala)
  • ortamlarda yaptığım espriye gülünmediği, soktuğum laf anlaşılmadığı zamanlarda kendimden emin bir gülüş eşliğinde sarf ettiğim cümle.
  • laf sokmak isteyen ama gotu yemeyen insanimsilarin karsisindakinin duymayacagi yada cok alakasiz bir sekilde istedigini soylemesi
    (bkz: ezik)
  • cümlecigimizin uygunsuz kelime öbeklerini sansürlemek icin nasil kullanildigini bir örnekle aciklayalim: hayrettin' in henüz galatasaray kalesini korudugu ve sürekli yumurtladigi* günlerde tribünlerden gelen "hayrettiiiiin hayrettiiiiin, .mi .ötü kaybettiiiin" tezahürati, insan icine cikildiginda "hayrettin hayrettin anlayan anladi hayrettin" seklinde dile getirilmelidir ki evde huzur, nizam bozulmasin..
hesabın var mı? giriş yap