• suffer hits kasetinin lisede okul yöneticisi* tarafından birkaç saniye dinlenip ardından kırıldığı grup.
  • kocaeli kökenli crossover/hardcore punk grubu. suffer hits albümleri türk rock piyasasında önemli bir yere sahiptir. duman, manga v.b. dinleyen kesimin kalitesizlikten ödün verip bu tür grupları dinlemesi, müziğimizin gelişimi için yararlıdır.
  • erdem çapar suffer hits albümünün spotify'da haberini verdikten sonra bu grupla alakalı hatıralar aklıma geldi.

belki o grupta çalan kimse bilmiyor ama 2000'li yılların başında adana'da metal camiası içinde çok meşhurlardı.

sürekli albüm aldığım kasetçi abi, al sen bunu beğenirsin, diyerek suffer hits albümünü vermişti. oha lan bunlar türkmüymüş nasıl vs'den sonra lise zamanı beraber çaldığımız arkadaşlara albümü dinletmem, onların da aynı tepkisi, bu albümden cover yapalım demeleri... hatırladığım kadarı ile ilk olarak autosuck'ı coverlamamız, bunu çaldığımız konserlerde milletin gelip hangi grup bu soruları kulaktan kulağa yayılan antisilence ismi elden ele dolaşan suffer hits albümleri derken 2002 gibi konserlerde beraber sahne aldığımız birçok grup albümden özellikle k!e!s!m!e! s!e!s!i!n!i!, who carez gibi şarkıları coverlamaya başlamışlardı.

o zamanlar sosyal medyanın ve iletişim kanallarının bu kadar ulaşılabilir olmaması nedeniyle bu kadar ünlü olduklarını ne onlar biliyorlardı ne de bizden biri lan olm bunlar türk niye buraya gelip çalmıyor demedi.

velhasıl türkiye'de çıkmış en iyi birkaç albümden birini yapmış ve bir zamanlar hiç tahmin etmedikleri bir coğrafyada ünlü olan bir gruptu kendileri.

spotify'da dinlemek için

https://open.spotify.com/…um/5ql09cn1xgjjgox5iikkbc
  • 2002 de muğla'da konsere çıkmış gruptur.
    daha doğrusu çıkacakları zaman tüm şehirde elektrikler kesilmiştir, 1 saat elektriğin gelmesini beklemiştizdir..
    o konserde alt grup benim grubumdu, bizden sonra rashit çıktı. şanssızlık antisilence ınmış.

dağılmaları da üzdü tabi, çaba gösteren gruplardandı.
  • suffer hits albümü ile beni benden alan, bana lise yıllarımı hatırlatan grup.
  • bursa'da yıllar önce canlı dinlediğim gruptur. dinelyicilere sicker atmışlardı. ne oldu ne bitti bilemiyorum ama hala dinlerim untitled bonus track 2 favoridir benim için
  • suffer hits albümü ile bana zaman yolculuğu yaptıran müzik grubu.
  • new world order sucks'ı daha çok sevmiştim. yapısal olarak death metal'e daha verişkenim. çıktığı yıllarda az eskitmedim sony walkmanimde.
  • son performanslarını dünkü rock the nations festivalinde gerçekleştiren grup dağılma haberiyle biz fanlarını derin bir hüzne boğmuştur.. üçüncü albümlerinin çıkışını beklerken bu ani dağılış, asafateddaki gibi dumur etmiştir herkesi.. ayrıca dünkü konserlerinde programın gecikmesinden dolayı son derece az ve şarkılarını da eksik çaldılar. playlistleri de "son konser" formatına uygun değildi.. şöyle eskilerden bi racism on the rise, e.w.c ya da en azından i hate this worldun tamamını çalabilirlerdi..iyi bir gruptu, özleyeceğiz..
hesabın var mı? giriş yap