• liselerin asi agresif gibi çeşitleri oldugunu bir şekilde ortaya atan diyalog çeşidi.
  • - ya ben simit alicam ama siyahi yok mu bunun?
    - buyur?
    - uff! herseyden, herkesten nefret ediyorum.
    - deli midir, nedir?
    - neyse gidip muzik dinleyeyim bari..

- naber kiz?
    - ayni boktan hayat iste. ailemden nefret ediyorum. intihar edicem ben galiba.
    - durdugun hata. benim bi arkadasim vardi, abisi intihar etti biliyo musun?
    - hassiktir ya! acaip karizmatik. beni tanistirsana cocukla.
    - olur tabi, bakariz.
    - umarim o beni anlar. beni kimse anlamiyo cunki.
    - efendim?
    - iste bundan bahsediyorum.
    - ya ne diyosun, anlamiyorum.
    - aman be. senle mi ugrasicam. evde dunden kalan yarim biram vardi. gidip onu iceyim en iyisi..
  • - aa o ne tırnak ööle?
    - ya gotik olayı falan, bilmezsin belki.. sadece bu serçe parmak tırnağını uzatçam, siyah oje sürcem sona.. bööle pis filan oluyo ama umursamıyorum..ahahaha
    - ohaa çok iiymiş.. ya ben daha ziyade farklı renklere boyamayı seviyorum.. ya kırmızı, mor filan yapıyorum, çiçek çiziyorum bazen kurukafa, anarşi işareti filan.. benim olayım o..
    - hmm.. *
  • asi liseli gençlerin bir kısmı diyalog kurmaz, doğrudan "dalar".
  • - aa burnunu mu deldirdin??? kızııııııım, süper olmuş..
    - abi sorma yaa.. geçen akşam takıldık arkadaşlarla falan, içtik sıçtık falan bööle.. ben yani acayip kafam güzel olmuş, var ya.. sabah bi kalktım, ben şokkk, burnum delik! o derece yaneeee..
  • - ab' kızların ortama bi girdim, hepsi pop dinliyo resmen yaaa. (baştaki ab', "abi" demek.)
    - ab' bariz ezikler yaa...
    - abi bariz yaa...

(bu diyalog iki kız arasında geçiyor bu arada.)
  • - naber?
    - ii yaa noolsun, arkadaşlarla ooze'da çıkıyoruz perşembeleri.. grup kurduk death, trash filan.. sen nabıyon?
    - ii ben de..
  • - ab' sonra dedim ki, "toyberk, ben sana vermek istiyorum resmen" dedim.
    - oha manyaksın kızım, süper. sonraa?
    - dedi ki, "kızım mümkün değil, biliyosun ben ceren'le çıkıyorum" dedi. ceren dedi yaa!
    - ohaa, ab' ceren bariz kaşar yaa?
    - abi bariz yaa...
  • - ab' kıza dedim "ne tür müzik dinlersin?" kız dedi ki "metallica dinliyorum" dedi yaaa...
    - oha ab' metallica eskiden iyiydi, şimdi çok kötü bariz abi yaa? (kız 1992 doğumlu bu arada.)
    - abi bariz yaa...
  • - abi çok heyecanlıyım, kemancı'dayız bu akşam kızım.. var ya annemler bi ararsa sizinkileri zıçarız var yaaa..
    - yaa tırsak mısın abi bişi olmaaaaaz.. ne giycen?
    - ben full siyah yine tabi, ne olabilir ki sonuçta..
hesabın var mı? giriş yap