• ne $u goru$e sahibim ne de bu. fethullah gulen cemaatinden olsam bunu acik yureklilikle de soylerdim kimbilir.

bu ba$ligin ortaya ciki$ $ekli bir kere yanli$, yapilan alintilar yanli$ ya da barindirilan goru$ler nedeniyle tarafli; zira zaman gazetesinde yayinlanan bir yazi milliyetten alinti yapilarak aktarilmakta. milliyetin gundem yaratma becerisi ve de tarti$ilir objektifligi durumunda bu yazinin zamandan degilde milliyetten alinip aktarilmasi bir kere art niyet gostergesi gibi gelmekte.

ikincisiyse turkceye az biraz vakif objektif her insanin anlayacagi uzere fethullah gulen askerdeyken tabir-i caizse yattigini orada bedavadan yemek yiyecek kadar bir$ey yapmadigini dolayisiyla oradaki a$i haketmedigini soylemekte. bu onla, onun aldigi terbiyeyle,egitimle alakali bir durum.

belki alakasiz ama bu tarti$mayla birlikte bikac hafta oncesinde soyledigi gayet masum kelime icin otuz senelik bir sanatcinin albumlerini yakacagindan bahseden arkada$lar geldi aklima. belki alakasiz bir konu mazhar alanson ama o konu da gotunden anlamanin en guzel orneginden biriydi.
  • konuşmasına şöyle devam ediyor...

'' birliğin önüne geldim. tabur komutanım beni çok severdi. o da iyice dolmuştu. beni görünce yanıma geldi ve suratıma bir tokat vurdu. bir şey demeden ayrıldım. ertesi gün birliği toplamış, üzüntüsünü ifade etmiş ve 'ona babanın evladına vurması gibi vurdum. onu öz evladım gibi severim' demiş. ''

şu üslubu ve yaklasımıyla beni infiale ugratan yanardöner şahsiyet ''ben de bunun üzerine öbür yanagımı uzattım'' deyiverseydi artık hakkını teslim edecektim.

hocaefendi telsizci imiş. hemen telsizin üzerinde dikkat düşman dinliyor yazıyordu da inanmamıştım... aman körmüşüm ne cahilmişim...
  • ciddi olarak askerlik yapmadığını söyleyen fethullah gülen, 'onun için askeriyeye ait yemeğin bana caiz olmayacağını düşündüm' dedi

ne güzel döneğimizsin , ne güzel çaktırmadan giydirenimizsin sen hocaefendi.
  • üniversite üçüncü sınıfa kadar muhterem hocfendinin nur halkasında kalmış biri olarak bana üniversite yemekhanesinden 2.5 sene uzak kalmamı hatırlatan laf. zira oradaki yemekler caiz değildi. caiz olmayan yağla yapılıyordu. etlerin nasıl kesildiği belli değildi. günaha düşmemek için en iyisi yememek lazımdı. sonra kendimizi kurtardık, ürkek ürkek yemekhaneye gittik, bir baktık, gayet besleyici ve güzel yemekler çıkıyormuş.

(bkz: sana yagin icinde domuz yagi varmis)
  • (bkz: $ap)
  • cuk oturmuş..

(bkz: sozlukte haberturk tandansli baslik acmak)

fg'in tavrı ve niyeti bellidir tabii ama yalan yanlış başlıkla alacağın en fazla 3-5 tane şukeladır, onu da okuduğunu anlamamış insanlar olduğunu düşününce..
  • her anlamda (bkz: yersen)
  • fethullah gulen 'un son bombası. zaman gazetesine verdiği demeçte "ciddi askerlik yapıyor sayılmazdım. o yüzden yemedim" demiş.

yani demek istiyorki türk ordusu dinden çıkmış. ben ne yiyecem gavurun yemeğini. işte bayıldığınız hocaefendi bu arkadaşlar... aha bu da linki;

ben çatır çatır askerliğimi yaptım ve her dakikasından gurur duydum. bazı şeylere kızsam da askerdeki... gurur duydum yaptığım herşeyden... yazıklar olsun ...

http://www.milliyet.com.tr/…04/29/guncel/gun01.html
  • asker sayısına göre mutfağa malzemeler verir, mutfakta yaptığı yemeği her bölükteki asker eşit sayıda yemek gelecek şekilde bölüklere istihkak verir 30 kişilik bölüğe 30 birim 40 kişilik bölüğe 40 birim gibi, sonra yemekhane de bu yemekler erlere sunuluyor. sen yemeği yemezsen başkası yer yada çöpe dökülür. yemek artar ve kalanı direk çöpe gider. çöpe atılan yemeklere ve ekmek inanılmaz bir savurganlıktır. fırın ise yapmak zorundayız her asker için belli istihkak veriliyor buna göre ekmek yapmak zorundayız sayım sonucunda depoda fazla yada eksik un çıkarsa başımız belaya girer diyor.

iyi de hocaefendi yemeği yemeyerek emre itaatsizlik ettin yemediğin yemekte çöpe gitti, boşyere vebal altına girdin bu mu şimdi doğru davranış.
  • bu beyanat, askeriyede cikan yemekleri her ne sebeple olursa olsun yemeyen ya da yemek istemeyenlerin fetullahci damgasi yemesiyle sonuclanabilir.

kurunun yaninda yas da yanabilir yas'ta.

ya da fetullahci olup da askeriyede olanlar bu beyanat ile birlikte ofsayta dusmuslerdir. cunku yemek yeseler onderlerinin sozunun aksine hareket etmis olacaklar, yemedikleri takdirde de fisleneceklerdir.

yahut da, benzeri bir mantigi diger devlet kademelerinde calisanlarin da yurutmesi gerekmez mi?

hatta "mecliste cikan yemekleri yemedim, zaten dogru durust vekillik yapmiyordum" beyanatlarini simdiden duyar gibi oluyorum. yok yahu cok abartiyorum.

en iyisi ben bu entry'mi bir siir ile bitireyim:

yerin kulagi var
    benim de kulagim var
    ben yer miyim
    yemem
    (zaten dogru durust suserlik yapmiyorum)
hesabın var mı? giriş yap