• fethullah gulen 'un son bombası. zaman gazetesine verdiği demeçte "ciddi askerlik yapıyor sayılmazdım. o yüzden yemedim" demiş.

yani demek istiyorki türk ordusu dinden çıkmış. ben ne yiyecem gavurun yemeğini. işte bayıldığınız hocaefendi bu arkadaşlar... aha bu da linki;

ben çatır çatır askerliğimi yaptım ve her dakikasından gurur duydum. bazı şeylere kızsam da askerdeki... gurur duydum yaptığım herşeyden... yazıklar olsun ...

http://www.milliyet.com.tr/…04/29/guncel/gun01.html
  • ciddi olarak askerlik yapmadığını söyleyen fethullah gülen, 'onun için askeriyeye ait yemeğin bana caiz olmayacağını düşündüm' dedi

ne güzel döneğimizsin , ne güzel çaktırmadan giydirenimizsin sen hocaefendi.
  • üniversite üçüncü sınıfa kadar muhterem hocfendinin nur halkasında kalmış biri olarak bana üniversite yemekhanesinden 2.5 sene uzak kalmamı hatırlatan laf. zira oradaki yemekler caiz değildi. caiz olmayan yağla yapılıyordu. etlerin nasıl kesildiği belli değildi. günaha düşmemek için en iyisi yememek lazımdı. sonra kendimizi kurtardık, ürkek ürkek yemekhaneye gittik, bir baktık, gayet besleyici ve güzel yemekler çıkıyormuş.

(bkz: sana yagin icinde domuz yagi varmis)
  • şu an okuduğum milliyet haberi. haberi okumadan önce başlığı görünce, "hocfendi artık kartları açık oynuyor ne güzel" demiştim. meğer caiz değildiden kastı doğru dürüst askerlik yapmadığı için karavanadan yemek yemeyi caiz görmemesi imiş. hay allah yaaa. ben de doğru dürüst öğrencilik yapmadığım için üniversite yemekhanesinde yemek yemiyordum. hocam söylesene yememekteki gerçek amacını yaaa? bak yine hayalkırıklılığına uğradım. kötü.
  • konuşmasına şöyle devam ediyor...

'' birliğin önüne geldim. tabur komutanım beni çok severdi. o da iyice dolmuştu. beni görünce yanıma geldi ve suratıma bir tokat vurdu. bir şey demeden ayrıldım. ertesi gün birliği toplamış, üzüntüsünü ifade etmiş ve 'ona babanın evladına vurması gibi vurdum. onu öz evladım gibi severim' demiş. ''

şu üslubu ve yaklasımıyla beni infiale ugratan yanardöner şahsiyet ''ben de bunun üzerine öbür yanagımı uzattım'' deyiverseydi artık hakkını teslim edecektim.

hocaefendi telsizci imiş. hemen telsizin üzerinde dikkat düşman dinliyor yazıyordu da inanmamıştım... aman körmüşüm ne cahilmişim...
  • muhtemelen ferhat sarıkaya'dan boşalacak yere gelen herhangi bir kimsenin üzerine iddianame yazacağı cümle.
  • (bkz: $ap)
  • her anlamda (bkz: yersen)
  • bu beyanat, askeriyede cikan yemekleri her ne sebeple olursa olsun yemeyen ya da yemek istemeyenlerin fetullahci damgasi yemesiyle sonuclanabilir.

kurunun yaninda yas da yanabilir yas'ta.

ya da fetullahci olup da askeriyede olanlar bu beyanat ile birlikte ofsayta dusmuslerdir. cunku yemek yeseler onderlerinin sozunun aksine hareket etmis olacaklar, yemedikleri takdirde de fisleneceklerdir.

yahut da, benzeri bir mantigi diger devlet kademelerinde calisanlarin da yurutmesi gerekmez mi?

hatta "mecliste cikan yemekleri yemedim, zaten dogru durust vekillik yapmiyordum" beyanatlarini simdiden duyar gibi oluyorum. yok yahu cok abartiyorum.

en iyisi ben bu entry'mi bir siir ile bitireyim:

yerin kulagi var
    benim de kulagim var
    ben yer miyim
    yemem
    (zaten dogru durust suserlik yapmiyorum)
  • bu lafi soyleyenler 18 ay boyunca ulker biskuvileriyle beslenmislerdir. nur yuzlu ulker "kuru kuru da gitmiyor bunlar" serzenisleri uzerine colaturca uretimine baslamistir. sonra da "ne istiyorsaniz soyleyin, caizini uretiriz" demistir, boylece ciddi askerlik yapmayan kardeslerimiz ve arabistan'dan uzakta ciddi vatandaslik yapmadiklarini dusunen insanlarimiz icin bilumum nestle, eti, ferrero, pinar, coca cola urunleri klonlanip caizlestirilmistir.
hesabın var mı? giriş yap