• (bkz: benim adım elvan dalton)

edit: o bu değil de dizi sardı beni, ama adı hâlâ elvan dalton'u çağrıştırıyor...
    not: reşat cigerim; ağlatıyorsun beni 3 haftadır.
  • izmir gultepe'de gecen bir donem dizisi.

nasil bir hazirlik, arastirma yapiliyor pek bilemiyorum ama gultepe merkez bu dizi icin dogru adres degil. dogru adres cobancesme-mersinpinar-toros ucgenidir. buyuyen ve uzayan semtlere pek itibar etmemeleri gerekir. mesela camkule denen yer cok sonra yerlesim yeri olarak kullanilmaya baslanmistir.

neyse izleyelim diziyi burdan eksilerini artilarini yazariz artik. netekim bana kul yutturamazsiniz eyyy yapimcilar.

(bkz: #22540463)
  • oyuncu kadrosunda ayça bingöl (gülümser) , mete horozoğlu (eşref), ekin koç (seyfi), ilker kızmaz (halil), tolga sarıtaş (murat), efe akercan (gülali), burak dakak'ın (fevzi) olduğu zeynep günay tan ve deniz koloş'un yöneteceği 80'li yılları anlatacak olan kanal d dizisi.

tam kadro şöyledir:

yönetmen : zeynep günay tan
    2.yönetmen : deniz koloş, savaş ilhan
    senaryo : vural yaşaroğlu
    görüntü yönetmeni : sedat yücel
    sanat yönetmeni : murat güney

oyuncular : ayça bingöl (gülümser), mete horozoğlu (eşref),ilker kızmaz (halil), ekin koç (seyfi), evrim alasya (suna), tolga sarıtaş (murat), efe akercan (gülali), burak dakak (fevzi), hakan karsak (basri),şafak başkaya (fuat hoca),özgür özgülgün (cevat), bige önal (nazlı),oktay daner (dursun dede), selen öztürk (meziyet), metehan erdem (salih), numan çakır (refik), necmettin çobanoğlu (ziya efendi), iskender altın (saadettin), ali altuğ (rami), ilayda alişan (nurten), miray akay (gülten)
  • 1980 tariş direnişini düşündükçe umarım bu semtin hakkını verirler dediğim yeni dizi.
  • 1. bölüm fragmanında ki şiir nejat işler tarafından seslendiriliyor kulaklarım beni yanıltmıyorsa.
  • reklamı kesinlikle nejat işler tarafından seslendirilmiştir.

dizide oynar diye dua ettim dinlerken. sesini bile özlemişiz.

ayrıca ayça bingöl'e nolmuş öyle.
  • hala bir tık ön yargılı olduğum dizi.

ama tanıtım olmuş ya da ben "o" sese tavım.
  • ilker kızmaz'a kıyasla daha kart duran ayça bingöl'ü görünce doğum tarihlerini araştırayım dedim.

ayça bingöl: 16 ocak 1975

ilker kızmaz: 9 eylül 1975

mete horozoğlu: 11 eylül 1975

aynı yaşta olduklarına inanamadım. aşk-ı memnu'nun nihat'ı 39 yaşındaymış lan, ikisinden de daha genç duruyor adam.
  • adına zıt olarak ümraniye'de çekilen dizi.
  • halil'le aşk yaşayan gülümser'in bıçkın eşref'e karşı koyamayarak hapisteki kocasını dabıl dabıl aldatacağı dizidir.

ayrıca gülali nasıl bir isimdir kardeş...

bir de suskunlar'daki gazanfer'in küçüklüğü oynuyor la burada...
hesabın var mı? giriş yap