• bi arkadas grubuyla oturuyoruz raki balik masasinda besiktas carsisinda. boyle aramizda doktor, muhendis, avukat falan hani beyaz yaka arkadaslar var okumus yani kafa yerinde. saglam. cin gibi hepsi. fikirleri falan da var, siyasi gorusleri. hayalleri var bi de hepsinin marjinal marjinal. neyse baktim iki doktor arkadas bolumlerle ilgili tartisiyor, sonra beyin'de uzmanlik yapan arkadas gaza gelip ortaya konusmaya basladi agir agir..

dunyada iki tip insan vardir. doktorlar ve digerleri..(rakisini cekti)
    doktorlar da ikiye ayrilir. cerrahlar ve digerleri..(suyunu icti)
    cerrahlar da ikiye ayrilir. beyin cerrahlari ve digerleri..(ve catalini haydariye uzatti)

bunun uzerine elektronik muhendisi arkadasim firladi hemen odtu mezunu kendisi. "yeter amina koyim bitirdin haydariyi, hayvan oglu hayvan!
  • dokuz eylül tıp fakültesi beyin cerrahlarından bazıları:

doç. dr. orhan kalemci
    prof. dr. reşat serhat bayraktar
    doç. dr. ozan
    dr. çağan

kendilerini bir şey zannetmeyen doktorlardı; çok mütavazilerdi. kendilerine karşı sorduğumuz umutsuz sorulara bile bıkmadan usanmadan yanıt verdiler.

ayrıca yukarıda yazdığım doktorlara teşekkür ediyorum.; çünkü annemi iyileştirdiler. mucize hasta annemi iyileştirdikleri gibi beni de hayata yeniden bağladılar.

ayrıntılar için: (bkz: #42315777)
  • (bkz: yiğidi öldürüp hakkını vermemek) yahu boru değil cerrah olmuş adam! bırak ihtisasını şunu bunu bi kenara, tıp okumak hatta okumaya kalkışmak bile insanın ömründen ömür götürüyor yeterince. beğenirsiniz beğenmezsiniz. kendinize uygun bulmazsınız anlarım, bunlar göreceli şeyler ama şu bi gerçek, zor zanaattir doktor olmak... kutsal meslektir her şeyden önce, insan hayatıdır çünkü malzemesi, öğretmenlik gibi, hukukçuluk gibi, askerlik gibi...
  • "insanın aptalı doktor;
    doktorun aptalı cerrah;
    cerrahın aptalı beyin cerrahı;
    ondan daha aptalı da karısı olurmuş"

diye de bir geyik döner bu güzide meslek grubunda. haydari köpekleri olsun ne diyelim.
  • zor olduğundan mütevellit herkesin götünün yemediği ve bundan dolayı az tercih edilen, tercih etmek isteyen herkesin de kabul edilmediği ve sonuç olarak tus puanı düşük olan bir alan beyin cerrahisi. (kaynak: tıp okurken beyin cerrahı olmak istemiş fakat bu isteği reddedilmiş bir arkadaş)

işin geyik tarafını bi kenara bırakırsak, haklı bir eylemdir.
  • hayat kurtarmayı günlük sıradan iş olarak yapacak kadar ermiş ve dünyanın en iyi mesleği olan doktorluğun, en ekstrem ve az sayıda insanın başa çıkabileceği/becerebileceği dalı olan beyin cerrahlığının haklı olarak ve yetmeyecek biçimde değerini bilmektir.

türkiye'de olan batıda olmayan denmiş de,

batıda, o mahallende bile kolayca rastlayabileceğin ve üstünlüğünü bilmediğin doktorlara ayrı bir sınıf gözüyle bakıyorlar.

öyle türkiye'deki kadar uyduruk değil insan kalitesi.

onu da geçtim bugün gerizekalı gibi ahkam kesenler de bir gün ihtiyaç duyarlarsa hayatta kalabilmek için o doktorun bıçağının altına yatacak.

insan, ömrünü uzatıp hastalığını tedavi edene böyle yaklaşıyorsa gerizekalı olabilir büyük ihtimalle. başka açıklaması olamaz.
  • şuradaki abinin durumu, düşüncesi.
  • beyin cerrahları arasında yaygın olan durumdur. yüksek tus puanlı bir beyin cerrahisinden istifa etmiş biri olarak diyebilirim ki çevremdeki çoğu insan böyleydi. daha tusta yerleştirme sonuçları belli olunca neurosurgeon diye instagrama ekleyenler mi dersin kendine özel neurosurgeon bardağı yaptıranlar mı dersin. ama şöyle de bir durum var ki maks 7 nöbet tutan dermatoloji, psikiyatri doktoru ile aynı paraya çalışıyorsun. ayda 15 nöbet tutup(devlet maks 9 nöbet mi ne ödüyor yani 6 tanesi babanın ananın hayrına) günde 2 saat oturmaya vaktin yok. devam etmek için de seni besleyecek motive edecek bir şey olmalı ki dediğim gibi diğer branşlarla aynı para. o yüzden paradan ziyade egondan besleniyorsun. uzun süredir aç uykusuzum duş alamadım kokuyorum ama ben neurosurgeonım diyip bir şekilde devam ediyorsun. cidden zor bölümdür o paraya yapılacak iş de değildir bu yüzden çok görmemek lazım bu kadarını onlara. kesinlikle bir şey sanılmasını gerektirecek bir özveri de gösterilir ego tatmininin yanında.
  • ciğere uzanamamış kedi beyanı.
  • modern tıbbın en büyük yanılgısı. halbuki beyin cerrahı olup ne yapacaksın anasını satayım. sanki bana beyin açıyor, kanama boşaltıyor, tümör çıkarıyor, bel fıtığı tedavi ediyor. kim ki lan beyin cerrahları. kilosu kaça bunların.

ilham: (bkz: #43233314)

umarım işin ironisini yaptığım anlaşılmıştır.
hesabın var mı? giriş yap