• ilk öykü kitabı bambaşka hayatlar , sel yayincilik sayesinde elimize geçmiş maraton koşucusu.
  • kendisi ek olarak 7 pink floydlar adlı grubun bateristidir.
  • türkiye omurilik felçlileri derneği için "adım adım" oluşumu olarak bağış toplayan ve bu oluşum için koşan gönüllü atletlerdendir. topladıkları bağışlarla omurilik felçlisi 20 kişiye akülü sandalye sağlayabildiler.
    daha ayrıntılı bilgi ve bağış için:
    (bkz: http://www.adimadim.org/)
  • başlangıç noktasına geri dön ismindeki son kitabı raflardaki yerini almış. şahane bir kitapmış, öyle dediler.
  • filinta dizisinde ali karakterini canlandıran 1978 dogumlu oyuncu. dizi de ali'yi mustafa'nın kadeşliği gibi gösterseler de normal hayatta aralarında 10 yaş fark vardır. yanı sonuç olarak onur kart, cem genç gösteriyor.
  • payitaht abdülhamid dizisinde serhafiye ahmet celaleddin paşa'yı hakkıyla oynayan oyuncudur.
  • gördüğüm o ki oyuncu cem uçan ile yazar cem uçan'a ait bilgilere aynı başlıkta yer verilmiş. yanlış bilgilendirme olmasın diye ikisi hakkındaki bilgileri burada bir arada paylaşmam daha doğru olacak.

oyuncu cem uçan, 12 ağustos 1976 yılında istanbul’da doğdu.

2012 yılında acayip hikayeler dizisi ile oyunculuk kariyerine adım atan uçan, 2014 yılında rol aldığı filinta dizisi ile adını duyurdu. bir zamanlar osmanlı kıyam, küçük kıyamet, nizama adanmış ruhlar, kurt kanunu, sungurlar gibi yapımlarda rol alan cem uçan, başrolünü engin altan düzyatan’ın üstlendiği diriliş ertuğrul dizisinde aliyar karakterine hayat verdi. 2018 yılında "hürkuş: göklerdeki kahraman" ve "kardeşim için der'a" filmlerinde yer alan cem uçan son olarak yönetmen koltuğunda osman kaya’nın oturduğu deliler fatih’in fermanı filminde gökkurt karakterini canlandırdı. şimdilerde ise payitaht abdülhamid dizisinde ahmet celalettin paşa karakterine hayat veriyor.

...

yazar cem uçan, 1973’te izmir’de doğdu. boğaziçi üniversitesi işletme bölümü’nü bitirdi. istanbul bilgi üniversitesi’nde karşılaştırmalı edebiyat yüksek lisans programı’nı tamamladı.

bambaşka hayatlar (öykü) 2005 yılında, boşluğun izinde (öykü) 2006 yılında, başlangıç noktasına geri dön (öykü) 2010 yılında yayımlandı. boşluğun izinde, 2007 yunus nadi öykü ödülü’ne layık görüldü.

kare adlı illüstrasyon-öykü kitabı altkitap (www.altkitap.com) tarafından 2009 yılında yayımlandı. eleştiri ve kurmaca metinleri varlık, notos gibi dergilerde yer aldı. internet neşriyatı altzine’in (www.altzine.net) yayın kurulu üyeliği yapıyor, aynı zamanda “7 pink floydlar ve 2 prenses” adlı grupta davul çalıyor.
  • bu akşam kırmızı oda dizisindeki rolüne cuk oturmuş, döktürmüş, ağzımızın suyunu akıtmıştır
  • akp'nin kadrolu dizi oyuncusudur. oyunculuk kariyerine baktığınız zaman samanyolu ve trt arasında mekik dokumuştur. kardeşi yiğit uçan'da oyuncudur fakat o daha havalı. cem bey sizi severim belki de öyle değilsinizdir ama gözümde hep öyle duruyorsunuz. görüşleriniz beni ilgilendirmez tabii ki sadece tercih ettiğiniz yapımlardan dolayı öyle duruyor. başarılar.
  • iktidar şakşakçısı para için beş takla atan biri. bu arada gerçekten takla atıyor.
hesabın var mı? giriş yap