• adını hatırlayamadığım için yıllarca herkese 'ya hani böyle yeşil bir sıvı var, kapıların altından çıkıyor, ismi g ile başlıyor' diye anlatıp durduğum, benim gibi adını hatırlayamayan çok insanla geyiğini yaptığım ve nihayet arayışlarımın sonuç verdiği, zamanında show tv'de power rangers'tan sonra yayınlanan korku dizisi.
  • bildiğin korkunçtu bu dizi. ne hakla hizmet çocuk dizisiydi bilinmez. bir bölümünde lavabonun altında süngerler yaşıyordu, canlanıyorlardı vs. bütün sınıf korkardı ama hepsi izlerdi. ben, şahsen korkudan uyuyamadığım zamanları bilirim bu dizi yüzünden. çocuklar için korku dizisi mi olurmuş. peh.
  • benim de adını yıllardır bilmeme rağmen yazılışını bilmediğim için bulamadığım dizi. bugün uzun uğraşlar sonucu öğrenebildim. indirip izlemeye başlayacağım sanırım. çok güzel bi diziydi. aklımda en çok yer eden bölümde yer altında bir mahzen vardı.
    bi de sünger büyüyüp canavarlaşıyordu falan.
    izleyip çocukluğuma dönücem.
  • özleyenler için:

http://www.scholastic.com/goosebumps/

bu siteyi bulduğumda, aklımda kalan ve bir türlü bulamadığım psikopat bölümleri izleyip mutluluktan ağlama noktasına geldim. bi de öncesinde power rangers izlersem tam olacak.
    çocukluğuma döndüm resmen, çok güzel lan.
  • power rangers'la bu dizi kardeşimle birlikte okuldan çıkıp koşarak eve gitme sebebimizdi. bu arada evde çay, yumurtalı ekmek hazırlanmış olurdu. sonra ikisini de yayından kaldırdılar. derin bir boşluğa düştüğümüzü hatırlarım. kendimizi sokaklarda saklambaca, yakalamacaya, yerden yükseğe vermiştik.
  • bir bölümünde konu amerikanın bahçeli evlerinde süs olarak kullanılan sakallı ufak heykelciklerdi, bunlar geceleri canlanıp ahaliyi rahatsız ediyorlardı. o kadar etkisinde kalmışım ki bu bölümün yıllar sonra o heykelciğe benzeyen bir heykeli arkadaşımın evinde görünce irkilmiştim. bilinçaltıma işlemiş, bildiğin altıma işetmiştir bazı bölümleriyle.
  • bir dönem bulup buluşturup(ki bu inanılmaz zor olurdu, amerika'dan getirtmiştim o yaşta) gece gündüz okuduğum kitap serisi. yaş on ikiyse ve geceleri okunuyorsa accayip korkutacağının garantisini verebilirim.
    bu seri dışında o dönem okuduğum tek seri dört kafadarlar takımıydı. babam en sonunda hepsini toplamış, "öcülü vampirli hayaletli kitaplarının hepsini yakacağım" diye dellenmişti. ben de "babacım valla ingilizcem gelişsin diye aldım çok para verdim babaauuğ" diye çok ağlamıştım, tehey gidi günler.

bir de dizisi show tv'de kısa süre yayınlandı, bana bunun hemen öncesinde çıkan power rangers'ı bile izlettirirdi, o derece.
  • aklıma geldikçe yalnızca power rangers tan sonra çıkan ben korkutan bir dizi olduğunu hatırladığım bunu bilen liseli değildir başlığı altında tanımları sayesinde "işte buydu" diye haykırmamı sağlayan dizi. bir dönem rtükten ceza yediydi. hatırladığım kadarıyla üzerinden çok geçmeden yayından kaldırıldı.
  • çocukluk saplantısı, gün batıp hava kararmaya başladığında perdeyi çekmeyip "karanlık olsun" diyen insanların dizisi. şu diziden esinlenmeyen bi tane bile kabusum yok. acayip yeşil yaratıkları kamera açılarıyla saf korkuyu, tedirginliği hissettiren çocuklar için yapılmış eski dönem korku dizisi:

http://www.imdb.com/title/tt0111987/
  • herkes gibi benim de power rangers dan sonra izlediğim korkutucu ama kişiyi izlemekten de alıkoyamayan bir diziydi.ama kısa sürede yayından kaldırılmıştı o dönemde bir buna üzülmüştüm zaten bir de pokemonun kaldırılmasına.
hesabın var mı? giriş yap