• seksenli yıllarda moda olmuş deodorant markası, hatırladığım kadarıyla, kırmızı temptation, kahverengi musk, mavi elegant, yeşil fresh, ayrıca pembesi ve siyahı da olan zamanının bac, fa markalarını falan altüst edip birinci sıraya çıkmışlığı vardır.. hala üretiliyor mu bilmem...
  • "hiç tanımadığınız bir erkek size çiçek verirse şaşırmayın. nedeni impulse'dur." olarak bildiğimiz reklamın ecnebice afişi ahanda burada: http://bit.ly/8rqqqw
    bu markanın logosu takip edebildiğim kadarıyla sonra şu hale geldi: http://bit.ly/4quqke
    son olarak ise şu kullanılıyor: http://bit.ly/54yet5

aahhh ah bir vanilla kisses'i vardı bunun...
  • perakende sektöründe zorunluluk arzetmeyen ürünler için kullanılan terimdir. şöyle açalım. evden alışverişe çıkarken listeye yazılma ihtimali en düşük olan ürünler impulse ürün kapsamına girer. örnek listemiz

1 kutu kola
    permatik banyo
    2 ekmek
    1 kilo un.

fakat markete girince neler alırız?

1 kutu kola
    permatik banyo
    2 ekmek
    1 kilo un
    kremalı bisküvi
    dr oetker puding
    kitkat çikolata
    eti cin
    eti puf
    falım sakız ( kasa onunden )

ikinci listemizden de görüyoruz ki, genelde magazalarda teshirlerde, reyon başlarında, mağazanın orta yerinde kurulan sepetlerde sergilenen ürünler impulse ürünlerdir. o nedenle her firma kendi ürününü daha cok sergilemek ve müşterinin almasını sağlamak için tattırma, eşantiyon gibi uygulamalar yapar. ikinci listemizden en uygun örneğimiz puding dir efendim. zira teşhir alanlarına piyale acarsanız onu satarsınız. bir çok müşteri hala ilk gördüğü ürünü almaya devam ediyor. önce birim fiyatına bakınız ( etikette yazılma zorunluluğu vardır ). ürün ebadıyla ekonomik görünse bile birim fiyattı esas olan. hayırlı alışverişler.
  • deodorant olani hala uretilir. icq, id, o2, zen gibi turleri mevcuttur hatta.
  • ne yazik ki deodorantlarinin da uretimi durmustur.
    oysa hicbir yerde benzeri olmayan, limonlu bir aromaya sahip yazlik bir kokusu vardi yesil olanin (o2 sanirim). simdi orada burada eski parfumeri depolarinda hala ellerinde kalmis birkac tane bulunabiliyor...
  • o2 nin o limonumsu kokuları ile geçti çocukluğum . ilk deodorantım fresh idi. hatta hey girl kokulu kartpostallarını vermişti bir keresinde ben de hayran olup ısrar kıyamet o yumuşak şişelilerden (ortasına basmak suretiyle püskürüyordu) aldırmıştım. yine görsem yine alacağım.
  • 2. sezonu sonunda iptal edilen youtube dizisi.
  • youtube’da yayınlanmaya başlayan dizi. ilgimi çekti. kadınlara karşı yapılan cinsel saldırıları farklı bir tarzda ele almış. henüz bir bölüm izlediğim için detaylı bir yorum yapamıyorum fakat izlenilesi olduğunu düşünüyorum.
  • öylesine ilk bölümünü izlediğim sonrasında bir çırpıda 6.bölüme geldiğim ilginç dizidir. kanaatimce altyapıyı hazırladılar, hikaye daha yeni başlıyor. tutarsız ergen davranışları başarılı aktarılmıştır. ortalama üzeridir. ızlenir.
  • youtube originals 'in fena saran dizisi.
    3 günde 9. bölüme geldim.
    biraz jumper tarzı ama kıza taciz üzerinden yürümesi, karakterlerin derinliği, içiçe geçmiş hikayeler ve oyunculuklar hoşuma gitti.
    bu arada maddie hasson'un oyunculuğunu beğendim.
    birazdan 10. bölümü izleyeceğim. adı "yeni başlangıçlar". du bakali n'olucak?
    umarım sonunda süper kahramana bağlamazlar...

edit: 10. bölümü de seyrettim ve tatmin oldum. 2. sezonu sabırsızlıkla bekliyorum.
hesabın var mı? giriş yap