• bu fikirde olanların evinin önünde 24 saat minibüs kornası çalmak lazım, öyle faydalı bir fikirdir
  • kamuoyunu yavaş yavaş bangbus fikrine alıştırmaya çalışan başkan söylemi. rengini bize seçtirirlerse bana koymaz.
  • çok yanlış bir söylem.maalesef istanbul'un daha çok minibüse değil daha kapsamlı bir raylı sisteme ihtiyacı var.
  • minibüs esnafının aileleri ile birlikte ağır akp'li olduğunu bilen yetkili söylemi.

oy potansiyeli küstürülmek istenmez tabi...
  • yüzde yüz katılıyorum.
    sokakları, mimarisi, katledilen ormanları ve yeşil alanları, trafik işkencesi, bir türlü bölüşülemeyen rantı, aldığı göçü şehre katamayan, aksine göçenlerin kendi kültürlerini şehre dayattığı ve iyiden iyiye kültürel bir çöplüğe dönen hali ve bu siyasi tercih kalitesiyle elbette ihtiyacı var.
    istanbul'dan yolu ortalayıp trafiğin amına koyan minibüslere ve yolcusuna dayılanan hatta döven ayı oğlu ayı minibüs şoförlerine elbette ihtiyacı var.
    istanbul, fethinden bu yana gördüğü en iğrenç yönetim ve mimari keşmekeşiyle boğuşurken minibüsçüler olmadan olur mu hiç? sormak bile ayıp.
  • "istanbul'un minibüslerinin yenilenmesine ihtiyacı var" şeklinde düzeltilebilitesi olan söylem.

yıl olmuş 2013 yazın 45 derece sıcakta camlar sonuna kadar açık, pis ter kokan adamların arasında nefes almaya çalışarak yolculuk yapıyoruz. evet ancak bu şekilde dünyaya örnek olabiliriz sayın kadir topbaş.
  • biz belediye olarak ulaşımı beceremiyoruz bunlar bizi kurtarıyor diyen yönetici söylemi. 4 tane büyük avrupa şehrine gittim, bunların 3'ü başkent, hiç birisinde böyle bir çağ dışı uygulama görmedim. belediye başkanına sorsanız avrupanın en modern şehridir istanbul. hoş bu sadece istanbul'un sorunu değil tüm türkiye'nin sorunu.
    minübüsçüler yıllardır amiyane tabiri ile paranın amına koyup kendilerini geliştirmeden,sanki hayvan taşıyorlarmış gibi leş gibi arabalarla hizmet veriyorlar.
  • doğrusu istanbul'un -trafiğin hayrı alameti için- minibüslerinin kaldırılmaya ihtiyacı var olması gereken topbaş sözü.

tüm dünyada yer altı raylı sistemin amacı, yer üstü trafiğini azaltmak iken biz de tam tersi.
    tüm dünyada metro yapıp, otobüs minibüs sayısı azaltılıp yollar açılırken, genişletilirken, biz de metrobüs yapılıyor, yollar daraltılıyor.

vizyon meselesi ya da pardon "oy" meselesi.
  • minübüs ile bir derdim yok ama minübüs esnafından nefret ediyorum.

sebepler

1) gerizekalıca ve sorumsuzca araç kullanmaları.

2) minibüsü doldurana kadar 5 km hızla gitmeleri. eğer dolarsa aracın hız limitlerini zorlamalarını

3) konuşmayı bilmemeleri.

4) trafikte insan hayatını tehdit edercesine araç kullanmaları.

5) o küçücük havasız araç içinde sigara içmeleri. lan ben de sigara içerim ama o küçük havasız araç içinde olmuyor.

6) en ufak bir sorunda aracı bırakıp kavgaya tutuşmaları.

velhasıl benim ve istanbulun minübüse ihtiyacı olsa bile bu minübüsçü esnafına ihtiyacı yok.

bu minübüsçü esnafı mümkünse başka bir iş yapsın. halktan uzak olsunlar ama.
hesabın var mı? giriş yap