• tipine bakılınca "bu mu çekmiş lan bu filmleri" dedirten, son zamanlarda izlediğim sağlam gerilim filmlerinde imzası olan, ergen tipli başarılı yönetmen.
  • özellikle korku yönetmenliği konusunda ciddi yol almışken, ne bok yemeye hızlı öfkeli diye bir film çekeceği anlamadığım arkadaş. senin ne işin olur öyle abuk subuk işlerle sen kendi işine baksana.
  • gözümde iyi yönetmen, başarılı ve çakal bir iş adamıdır.
    saw, the conjuring, insidious vs. gibi son derece başarılı bir iki filmle çıtayı yüksek bir yere koyarak sağlam sükse yaptıktan sonra serilerini vasat yönetmenlerin ellerine teslim edip prodüktörlüğe soyunmuş, muhtemelen oturduğu yerden paracıklarını saymış ve saymakta olan bir abimiz. sadece iki filmini çektiği the conjuring şimdiden bir ton yan hikaye ve filmle bir sinematik evrene dönüştü. çektiği tek saw filmiyle sonrasında gelen 7-8 devam filminin önünü açtı. adam resmen popüler sinema kültürünün tüm şifrelerini çözmüş, afiyetle keriz parası yiyor. respect!
  • 21.yüzyılın en iyi korku filmi yönetmenidir. gram mübalağa da yoktur bu övgüde.

bir yönetmen nasıl olur da 3 ayrı korku konusu seçip (insidious-astral seyahat, the conjuring-ele geçirilme, saw-planlı katil ki bu çok basit bir tanım oldu) 3'ünde de kült olabilir akıl alır gibi değil. kaldı ki en kötülenen filmi dead silence bile çok üst düzey bir korku filmidir bence. adam insandan kukla yarattı filminde daha ne yapabilirdi hala anlayamıyorum filmin kötülenmesini.

hadi 3/3 yaptın eyvallah peki ya korku filmi universe'ü yaratmak ne?! sinemada franchise yaratılabilir tamam ama universe yaratmak çok çok zorlu bir olay. alien dışında sadece filmden oluşan bir universe örneği vermek güç animasyon haricinde onu da 34 sene sonra prometheus çekip başardılar. bu adam the conjuring evreni yarattı yahu 5 senede!!! spin-off olan annabelle, 2018'de vizyona girecek olan the nun bu franchise'ı universe'e çevirdi ve sadece 5 yılda bunu başardı. ki korku dalında franchise yaratmak bile zor bi de bunu atlamayalım.

sözün özü çok büyük yönetmendir. aquaman gibi çok fazla derinliği olmayan bir kahramanı da wonder woman ile beraber dc universe lideri yapabilir. arkandayız kuklacı reyiz.
  • tarzini sevdigim yonetmen. iste konu bu, olay bu, film de bu deyip, lafı fazla uzatmıyor.
  • ister inan ister inanma, kendisi* bir hammer filmi üzerinde çalışıyor. ciddi ciddi şatolu, hayaletli, stüdyolu bir korku filmi olacak bu ve dead silence adını taşıyacak.
  • saw isimli son zamanların en başarılı korku/gerilim filmini yöneten şahıs. sırf bu filmle, ilerde çekeceği filmlerin de merakla beklenmesine sebep olmuştur.
  • kendisinin kamera arkası görüntülerini izlerseniz, 77'li değil, 97'li zannedersiniz.
    ben böyle yaşı küçük görünen başka birini daha tanımadım. tesadüfen bir filmin kamera arkasına bakarken. "aman bu da kim gidiyor oyuncuları meşgul ediyor, set asistanı falandır herhalde" derken yönetmen çıktı.
    http://www.youtube.com/…ayer_embedded&v=h9hezr2f4c0
  • (bkz: james wan)'ın popüler kültüre bu kadar yanlaması bana anlamsız geliyor.

hızlı ve öfkeli ve aquaman filmlerinde yaptıklarını gördük, ben bir artı ya da eksi yön hissetmedi, o filmler zaten o kadar çekilirdi. kendisini tanıdığım tarzdan uzaklaşıyor, hikaye ve yapımcı olarak olsada yönetmen olarak bu tür üzerinde ilerlemesini hatta sadece korku türü üzerine kariyer yapmasını dilerdim.

saw, insidious, conjuring gibi filmlerle bile son 20 yıllın korku filmlerine sürekli yön verdi, bunları yazarken (bkz: malignant) diye bir filmi geliyor, belki tekrardan sektörü farklı yöne itecek ama görmeden bilemeyeceğiz.
  • jump scare olayından artık vazgeçmesi gerektiğini düşündüğüm yönetmen. baydı artık abi baydı. az önce "the curse of la llorona" isimli filminin fragmanını izledim, hep aynı şeyler, bilindik sahneler.

zaten korku gerilim türünde ortalık çöp kaynıyor bari sen bayma
hesabın var mı? giriş yap