• carlitos way'de benny blanco adında ayar bir herifi oynuyordu. ama yetenekli bir ağır abimiz.
  • (bkz: underrated)
  • kendisiyle daha doğrusu sesiyle ice age filminde tanıştığım aktör. seslendirme konusunda yetenekli oldugu kesin. o seslendirmeseydi sid bu kadar sevimli olmazdı kesinlikle.
  • cem yilmaz'dan sonra izledigim en komik stand-up komedyeni diyebilirim bu eleman icin.anadili ingilizcedir, ispanyolca'yi oldukca fazla hata yaparak konusabiliyormus. rahatlikla basrol kotarabilecekken kenarda koselerde kalan rolleri ustlenen, su ana kadar tam performans alinamamis aktorlerden.
  • spun daki spider mike karakteriyle de gonullere bilhassa taht kuran super seksi latino aktor.
  • http://members.tripod.com/~mercy_2/benny.html

ice age 1 ve 2'de o şapşal sid'i seslendiren manyak, bu adam işte.
  • ben bu adamı ilk kez carlito's way'de izlediğimde nefret etmiştim. bunu kendi dingilliğime değil, rolünü layıkıyla, hakkından fazlasıyla iyi oynamış olmasına yoruyorum. kıyıda köşede kalmış rollerin adamı gibi gözükse de stand up şovlarıyla fazlasıyla tanınan bir kişi. şu bir stand up'ının başlangıcı oldukça eğlenceli http://www.youtube.com/watch?v=xug1zrzvru4
  • karizmatik ve komik bir herif olmasının yanı sıra, gerçekten iyi de bir oyuncudur. oscarlık adamdır desem yalan olmaz.
    kimse daha önce nasıl bahsetmemiş şaşırdım, kendisi spawn filmindeki clown karakterini canlandırmıştır. unutanlar için gelsin. ayrıca 50 yaşına gelmiş, yuh.
    göstermiyor gerçi.
    ben de imdb'nin yalancısıyım.

aynı zamanda kendisinin super mario bros filminde luigi'yi canlandırmışlığı da vardır.

(bkz: thank you mario but princess is in another castle)
  • romeo ve juliet' in 1999 versiyonunda (hani leo di caprio, claire danes'li olan) tybalt'a can vermesini gördükten sonra beni bir tybalt fanı yapmış, her filmde gördüğümde salyalarımın akmasına neden olmuştur. gerçekten tam bir "king of cats"tir kendisi.

ayrıca seslendirme konusunda da çok yetenekli.
  • alina of cuba isimli projede james franco'nun fidel castro'yu canlandıracağı haberine "o latin bile değil!" diyerek tepki göstermiş.

--- spoiler ---

john leguizamo took to ınstagram to speak out against the recent casting of james franco as cuban revolutionary fidel castro in the upcoming independent film, “alina of cuba.” variety confirmed franco’s casting on aug. 4. “alina of cuba” is directed by miguel bardem, based on a script written by jose rivera and nilo cruz.

“how is this still going on?” leguizamo asked his ınstagram followers about franco being cast as the cuban historical figure. “how is hollywood excluding us but stealing our narratives as well? no more appropriation hollywood and streamers! boycott! this f’d up! plus seriously difficult story to tell without aggrandizement, which would be wrong! ı don’t got a [problem] with franco but he ain’t latino!”

--- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap