• saint-exupéry nin harika romanı...çocuk romanı diyemeyeceğim, büyükler için çocuk gözü romanı...

"büyükler hiçbir şeyi tekbaşlarına anlayamıyorlar, onlara durmadan açıklamalar yapmak da çocuklar için sıkıcı birşey oluyor dogrusu..."
  • saint-exupery nin kucuk prens romaninin orjinal adi.
  • tilki evcilleştirme yöntemleri el kitabı.
  • "ama ben sandigin icindeki koyunlari gormeyi beceremiyorum.."
    neden bu kitap hep cocuk yayinlari arasindadir cok daha fazlasini hak ederken bilemiyorum
  • inanilmaz güzel bir kitap... sahra çölüne düşen bir pilotun küçük prensle karşılaşması, küçük prensin gezdiği gezegenler, onlar hakkındaki düşünceleri, ve elbette tilki ve küçük prensin gülü... evcilleştirmenin, birşeye bağlanmanın güzelliği ve zorluğu... süper kitap...
  • bana kısa bi süre de olsa okuma alışkanlığı kazandırmayı başaran eser.
  • (bkz: kucuk prens)
  • türkiyede bir dönem yasaklanmış kitap
  • b 612'de takılan, kitabının türkçe çevirisinde "bir türk diktatörü" lafının geçmediği güzel bir kardeşimizdir.
    hesapta en büyük türk'den bahsediliyor, ama türkçe'ye çeviride tırsma olayı vuku bulmuş, baskıda da vücud bulmuş diyebiliriz.
  • hemen en can alici kismi yazalim:
    "n'oublie pas, dit le renard, c'est le temps que tu as perdu pour ta rose qui fait ta rose si importante. -c'est le temps que j'ai perdu pour ma rose... fit le petit prince, afin de souvenir..."

"unutma, dedi tilki, gülün için harcadiğin zamandir gülünü bu kadar önemli yapan. - gülüm için harcadiğim zaman... dedi küçük prens, hatirlamak için..."
hesabın var mı? giriş yap