• büyükbaş hayvanları durdurmak için kullanılan bir sözcüktür. hayvandan kasıt eşekse yerine çüş denir. her iki kelime de yakışıksız bir davranış karşısında hakaret olarak kullanılır. ağza cuk oturduğundan günlük konuşmada anlam kaymasına uğramış ve hayret verici olaylar karşısında sarf edilmesi olağan bir hal almıştır.

örneklemek gerekirse oha kelimesine böylesine bilimsel bir açıklama getirdiğim için kendime oha demekteyim lakin ne yakışıksız bir davranışta bulunduğumu düşündüğümden kendime hakaret ediyorum ne de durdurmam gereken bir büyükbaş hayvan var.
  • bir trt spikerinden duyulacagi hic tahmin edilmeyecek bir kelimedir, ancak biraz önceki 13 haberlerini sunan beyin agzindan okkali bicimde cikmi$tir.
    spiker "bu hatirlatmanin ardindan...... ohhaaaa!.." demi$ stüdyo $efine yahut benzeri bir arkada$ina bakmi$, ardindan ekran kararmi$ ve eurovision tanitimi girilmi$tir.
  • - ben su oha'yi degistirmek istiyorum.
    - neden efendim? memnun kalmadiniz mi?
    - bana yakismiyormus. öyle söylediler.
    - o halde size sunu sunu verelim: fransa'dan yeni geldi: oh la la!
    - himmm. fena degil. la'lar çok güzel, çok ince.
    - paket mi yapayim, hemen mi kullanacaksiniz?
    - surada yazan fiyati mi? hemen kullanacagim.
  • şu anda show haberde yayınlanan habere verdiğim tepki.
    istanbul sultanbeyli'de internet cafe'de chat yaparken kendisine küfreden kişinin aynı cafede chat yaptığını öğrenince net cafenin ortasında bıçakladı.

oha oha oha oha...
  • sokakta tirnak keserek yuruyen bir insani gordukten sonra verdigim tepki (bkz: nerelere dustuk)
  • cadde bostanda yururken yaninizdan 200km hizla gecen ferrari isminde bi otonun size carpan ruzgarindan sonra agizdan cikan soz. (bkz: oha bu ne hiz)
  • çüşşş diye desteklenirse karsilasilan olay biraz agir anlamina gelir.
  • en sevdiğim taktir ünlemidir..

sevdiğim insanlar süper bişey yapınca basarım ohaa!'yı..

__ben bugün kamyon kullandım!!!
    __ohaa ya!
  • audi ttyi ik gordugumde soyledigim kelime
  • kiyma kullanarak maymununu toktalayan arkadasa ardi ardina ettigim kufurlerin arasina soktugum virgul tadindaki unlem
hesabın var mı? giriş yap