• bahtaver delikanli adamdir vesselam.

bide dünyadan haberi olmayan, tarihi okuldan, haberleri mainstream den okuyan, üstünkörü sözlükcülerin kötülemeye calistigi karizmatik liderdir ayni zamanda.
  • kendisinin tutarliligi, sozunun eri olusu, agzindan cikana guvenilirligi konusunda guncel bir ornektir:

mart 2008'de usak'ta kalabaliklara seslenir.
    kalabalik icinden bir kisi cikip "af yok mu?" diye bagirir.
    bunun uzerine erdogan, tarihe gecmesi gereken bir yanit verir:

"af yok, af yok. suç işleyen cezasını çeker. devlet katili affetme yetkisine sahip değildir. katili affetme yetkisi aslında maktulün varislerine aittir*, öyle olması lazım. hukukçu da burada. öyle mi? yanlışlık olur, haksızlık olur. nasıl affeder? böyle bir yetkimiz bizim yok ki. bununla ilgili kanun çıkardığın zaman en büyük zulmü yapmış olursun. katilse cezasını çekecek...""
    sonra ne olur?
    bu sozler uzerine muhalifler seriat kisaslarina vurgu yapildigini soyleyip seslerini yukseltirler.
    iktidar yanlilari ve yagdanliklar yaglayip ballarlar, "af yok!"u hakli cikarmak icin bin dereden su getirirer, alkislarlar.

aradan cok degil, 4 yil geciverir. takvimler 2012'yi gosterir.
    ne mi olur?
    erdogan, 16 milliyetci katili affeder.
    (bkz: muhsin kehya)
    (bkz: ünal osmanağaoğlu)
    (bkz: mahir kavalcı)
    (bkz: caner erdinç)
    (bkz: bünyamin adanalı)
    (bkz: selahattin büyüköztekin)
    (bkz: ramazan çepni)
    (bkz: ahmet şahin özaslan)
    (bkz: uğur coşkun)
    (bkz: nuh semiz)
    (bkz: baha sertkaya)
    (bkz: hamza kaya)
    (bkz: cezayir baysal)
    (bkz: yalçın özbey)
    (bkz: recep küçükizsiz)
    (bkz: haluk kırcı)

sivas katliami saniklari'ndan bir bolumu zamanasimi ile yirtar. (bkz: sivas katliamı davasının zamanaşımına uğraması)

sonra ne olur?
    muhalifler dehsete kapilip soylemlerini sertlestirir, feysbuk'ta basbakan'a iyice giydirirler. meydanlarda da birkac gosteri olur, bagrilip cagrilip olaysizca dagilinir.
    iktidar yanlilari ve yagdanliklar yaglayip ballarlar, "katillere af!"i hakli cikarmak icin bin dereden su getirirer, "aslinda ne olmustu"yu karsi cepheden orneklerle susleyerek katillerin ailesine filan vurgu yaparak incik cincik ederler, alkislarlar.
    ben bunu yazarim, sen de okursun. sonra isimize gucumuze doneriz.
    iste boyle.
  • ankara univ. diş hekimliği fakültesi babasınındır. benim vergimle kurulmuş bir kurum değildir orası. öyle olsa ben de gider saat gece 11 12 demem "ağrıyan dişime müdahale ettiririm", devletle bir gram alakası olmayan kızımın da 20lik dişlerini çektiriveririm hazır gitmişken. tabi ki bunlar olurken rektöründen uzmanına bi ton adamı da asker ederim. ama işte benim vergilerimle yürümüyor orası, bu zatın babasının, o yüzden bir şey diyemeyiz kendisine.
  • 18 yaşında milletvekili istemesinin nedeni istediği yasa tasarılarını meclisten daha çabuk geçirmektir:
    (bkz: 18 yaşında millet vekili olmak/#30517603)
  • partisinin genişletilmiş il başkanları toplantısında chp ve kılıçdaroğlu için "imza attıysak mezara kadar imzanın arkasında durmalıyız, pazara kadar değil." diye buyurmuş kişidir. şimdi geçmişte attığı imzalara bakalım kendisinin:

varan bir
    varan iki

bitmez gerçi ama ben alıntı yapmak istiyorum biraz:
    "elhamdülillah müslümanım diyenlerin, şeriatçıyım demesi de gerekir."
    "islam karşısında laik biri değilim."
    "tutturmuşlar laiklik elden gidiyor diye. yahu millet istedikten sonra laiklik tabii elden gidecek."
    "ben meclisin dua ile açılmasından yanayım."
    "gül benim cumhurbaşkanım olamaz diyenler vatandaşlıktan çıksın."
    "bize göre demokrasi, amaç değil, araçtır. hangi sisteme gitmek istiyorsanız, bu düzenlerin seçiminde bir araçtır. türkiye kendisine din olarak kemalizmi almış, başka hiçbir dine hayat hakkı tanımayarak kitlelerine zorla dikte ettirmiştir. oysa en üst belirleyici islamın ilkeleridir. her şey ona göre belirlenir."

eğer kendisi, imzasının arkasında durup mezara kadar gidecekse, bu halkı ölmeden önce şeriate bağlayacağına ant içmiştir.

tehlikenin farkında mısınız?
  • "imza attıysak mezara kadar imzanın arkasında durmalıyız, pazara kadar değil."
    bu lafi chp icin degil, mhp ve kendi partisi icin demis olan kisidir.
    "mhp'li arkadaşları suçlayacak değilim. görünen o ki, her iki siyasi parti de attıkları imzalara sahip çıkmamışlardır. herkes imzasına sahip çıksaydı, netice böyle olmayacaktı. bu üzücü tablo. imza attıysak mezara kadar imzanın arkasında durmalıyız, pazara kadar değil."

elestirecek cok sey vardir kendisi ile ilgili de, boyle basi sonu kesilen laflar kullanilarak elestirilmesi, elestirenler acisindan ezikce bi hareket maalesef.
  • (bkz: vogon)
  • tüm zaman ve mekanların ötesinde bir zat.

ben bu ülkede en iyi şartlarda 40 yıl daha yaşarım. o ise hedef 2071 diyor.
    ben daha yurt dışına çıkamıyorum. o ise uzaya yerleşmeliyiz diyor.

bu söylemlerine bakacak olursak "türkiye için ne güzel hedefler koyuyor" diyerek mustafa kemal atatürk ile bile bağdaştıranlar çıkıyor. yalnız şöyle ufak bir ayrıntıya dikkat etmek lazım:

atatürk "benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır ancak türkiye cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır" diyor.
    rte ise tam tersi. öyle bir intiba uyandırıyor ki biz hepimiz öleceğiz, o baki kalacak. olan türkiye cumhuriyeti'ne olacak.
  • artik kendini neden sultan gibi gördügünü anladigim politik insan. az önce baska bir entryde* yazmak icin aradigim necip fazıl kısakürek siirleri arasinda söyle bir sey gördüm:

allah ve insan

seni aramam için beni uzağa attın!
    alemi benim, beni kendin için yarattın!

bundan ala aciklama mi olur?!?!
  • kendisini artık c.a.t.lerin koruyacağı * başbakan.. başbakanın gölgesi olucaklarmış, yüz kusur kişilik ekiple birlikte..

(bkz: biz fakir tayyip erdoğanız)

suriyeye halkıyla beraber 'gerekirse birlikte savaşacağız' demişti.... önden c.a.t. leri salıcak galiba..
hesabın var mı? giriş yap