• kovboy rolleri ve sağa sola lama gibi tükürmesiyle hafızalarda kalan aktör. filmlerde öyle bir kovgoy imajı çizmektedir ki, sanki yönetmene sen bana para vermesen de olur, ben çıkarım karizmatik kovboy kıyafetimi giyerim, bir kaç karizmatik kelam edip ortadan kaybolurum halleri vardır.
  • küçük çocukluk zamanlarımda hayalim kovboy olmaktı. ama john wayne gibi kızılderili düşmanı değil ya da gary cooper gibi kahraman ama yalnız şerif olmak da istemiyordum. başroldeki şerifler, süvari alayının komutanları değil di benim hayalim...

sam elliott gibi sıradan, çok önemli olmayan bir kovboy olmak istiyordum. tüm sıradanlığına rağmen hepsinden farklı, herkesin arkasında bir yerde olduğu halde göze batan, işini bitirince çekip giden... hele yıllar sonra the yellow rose dizisindeki hali...

kardeşim ben bu adamın karizması yüzünden bıyık bıraktım... var mı daha ötesi.
  • gelmiş geçmiş en klas erkek figürleri listesinde her daim zirveye oynayacak ve son 30 senedir sıfatı değişmeyen aktör. 15-16 yaşlarındayken "aga dur ben bu dayıyı taklit edeyim en temizi, güzel ekmek çıkar" gibisinden inceden bir idol edinmiştim kendisini. *
  • vahsi batıdan gunumuze kadar varlıgını nasıl devam ettirebilmis diye dusunduren aktor.
    tabii bilmem kac yuz yasında olmayıp cok iyi bir oyuncu olması da kuvvetle muhtemel.
  • yalan rüzgarı'ndaki dallama victor'ın taklidini yaptığı aktör..
  • geçen coen'lerden dinledim, bu adamı sevmelerinin sebebi bariton sesi, ve ağız hareketlerini saklayan bıyığıymış. "üstüne istediğimiz diyaloğu seslendirebiliyoruz abi haha" diye koca sarı gülümüzle dalga geçtiler. ama sometimes the barr eats you tabii.
  • 94. oscar ödüllerinin en büyük favorisi olarak gösterilen the power of the dog'ı hiç mi hiç beğenmeyen usta oyuncu.

konuk olduğu podcast'te kendince neden filmi beğenmediğini anlatmış. yalnız kullandığı dil itibariyle sağlam bir linç yemeye müsait duruyor :d

"what the fuck does this woman (filmin yönetmeni jane campion'dan bahsediyor) — she’s a brilliant director by the way, ı love her work, previous work — but what the fuck does this woman from down there, new zealand, know about the american west? and why in the fuck does she shoot this movie in new zealand and call it montana and say, ‘this is the way it was.’ that fucking rubbed me the wrong way, pal,” elliott said."
  • belki bıyık olmadığından fark etmediniz ama we were soldiers filminde "bana dede diyeni öldürürüm" diyen başçavuş da bu abiden başkası değildir.
  • hayatımda duyduğum en tok seslerden birine sahip aktör.
  • kır saçlı cazibeli erkek tipi olarak richard gere'ın 20.000 fersah önünde olduğunu düşündüğüm adam.
hesabın var mı? giriş yap