• http://xkcd.com/162/

şöyle güzel bişi var... benzer mi desem alakalı mı desem... güzel işte...
  • hoşlanılan kişiyle beraber geçirilen son gecede dinlendiğinde uzuuuun zaman unutulmayan bir parçaymış bu, etkisi tavan yaparmış. ertesi gün şehir, hatta ülke terkedilecekse, bir daha uzun bir süre, hatta hiçbir zaman görüşülmeyeceğinin farkındaysa iki kişi de... bir mekanda otururken, fonda çalmaya başlarsa, birbirinize bakıp tesadüfün büyüklüğüne buruk bir şekilde gülümsersiniz. şarkının sözleri cuk oturmaktadır çünkü... hatta hayatın ne kadar ibne olduğunun anlaşıldığı anlardan biri bile olabilir. ağlamamak için kendini zor tutar insan. artık bu şarkı o şehirle, o geceyle, o kişiyle özdeşleşir, ne zaman duyulsa hatıraları akla getirir... sonra da gelip böyle sözlükte gay gay entry'ler girdirir adama.

ben bunu bugün değil, yaklaşık bir sene önce gördüm, ve görünüşe bakılırsa etkisi azalmadan hatta artarak devam edecek.

4 sene sonra gelen edit: iki gun önce bahsi gecen kisiyi ruyamda gördum, hala aklimdan cikmiyor. nasil is lan bu... simdi de bu sarkiyi dinleyip kendime biraz daha iskence cektiriyorum. evet, aradan 5 seneden fazla gecti ama hala unutmamisim demek ki.
  • her dinlediğimde içimi kıpır kıpır eden bir şarkıdır bu.
    ortaokulda bir ingilizce öğretmenim vardı, çok severdik sınıfça kendisini, güzel de gitar çalardı. bir gün sınıfı zaptedemediği bir anda gitti odasından gitarını getirdi ve "bugün şarkı söyleyelim" dedi. başladı bu şarkıyı çalmaya ve söylemeye. nasıl eğlenmiştik o gün, unutmam hiç. sonra sınıfın bütün toplu organizasyonlarında bu sevgili öğretmenimizden bu şarkıyı söylemesini istedik.

öğretmenler günün kutlu olsun sevgili hocam.
  • uzaklara gitme öncesi son beyanatların şarkısı. illa bir erkeğin ağzından ve illa gözyaşlarını içine atarak.
  • "so take this wine and drink with me
    let's delay our misery"

bölümü carpe diem kokar, severim.
  • a lot like love filminin soundtracklerinden biridir.
  • devam et ve perdeleri kapa
    çünkü ihtiyacımızolan sadece bir mum ışığı
    sen ve ben ve bir şişe şarap
    bu gece seni tutacak.

pekala, bu gece gideceğimi biliyoruz
    ve nasıl istediğimi...nasıl bunun olmamasını istediğimi
    bu yüzden bu şarabı al ve birlikte iç benimle
    mutsuzluğumuzu erteleyelim

bu geceye sahip çık
    ve gün doğumuyla savaş
    yarın gelince
    yarın gitmiş olacağım.

ateşte bir odun var,
    ve benim sana yandığım gibi yanıyor.
    yarın, bir arzuyla geliyor,
    beni götürme arzusuyla, bu doğru
    elveda demek kolay değil
    sevgilim lütfen ağlama.
    biliyorsun gitmek zorundayım
    tanrım, keşke böyle olmasaydı.

bu geceye sahip çık...
    ve gün doğumuyla savaş
    yarın gelince
    yarın gitmiş olacağım.

yarın gelir ve beni götürür uzaklara
    keşke, keşke kalabiseydim
    gitmek zorunda olduğumu biliyorsun
    tanrım keşke böyle olmasaydı

bu geceye sahip çık...
    ve gün doğumuyla savaş
    yarın gelince
    yarın gitmiş olacağım.

şeklinde türkçeleştirilebilen tam bir bahar şarkısı..
  • eagle eye cherrynin canlandırdığı pek çok karakterin olay bütünlüğü ve güzel bir kurguyla verilmesinden ibaret, kendisi gibi eğlenceli bir de klibe sahip şarkı.
  • bu şarkı çıktığında bin bir şaklabanlık yaparak, ve neredeyse tüm gün mtv izleyip bekleyerek televizyondan müzik kasetine (!) çekmeyi başarmıştım.
    bugün aklıma geldi, cep telefonundan iki tık ile hd klibini izledim. yaş 40, ama o 16 yaşında hissettiğim duygular aynı.
    saaaaave toniiiight!! :)
hesabın var mı? giriş yap