• muhabbetşinas biri değildir. açıkçası ben de böyleyim. bu durum bazen beni düşündürmüyor da değil. sonuçta insanlar tarafından yanlış anlaşılıyorum, kötü bir izlenim bırakıyorum diye düşünürüm.

mesela adam soruyor sana bir şeyler sen de güzel güzel anlatıyorsun; yeri geldiğinde neşeli ve nüktedan aktarıyorsun yaşadıklarını ama iş soru sormaya, muhabbeti tersine çevirmeye gelince hiçbir şey sormuyorsun. o adam senin nereli olduğunu sormuş; nelerle iştigal ettiğini merak etmiş; bunlara yorum getirmiş vs. ama sen her şeyi anlattıktan sonra susup oturmaya devam ediyorsun.

bazen de ulan ben de sorayım şunun nereli olduğunu diyorum ama harbiden hiç merak etmiyorum lan. sıfır merak yani. adam senin kütük'le ilgili şakalar espriler bile geliştirmiş; sen hiçbir şey sormuyorsun. o yüzden soru sorulmadığı sürece konuşmayan insanı sadece ketumlukla açıklamak mümkün değildir. bazı zaman çoğu şeyi ilginç bulmayan biri de olabilir.
  • soru sorulmadığı halde hiç durmadan konuşan kafa sikici insandan bin kez yeğdir.
  • - üzeyir abi, sen dilsiz değilsin. niye hiç konuşmuyorsun?
    + bir ara çok konuştum, hiç faydasını görmedim, bıraktım.

diyen insanlardan olabilir.
  • benimle aynı ortamda günlerce konuşmadan kalabilecek insandır.
  • her dediği yanlış anlaşılıyordur.ne dese birilerini rahatsız edecekmiş gibi hissediyordur.söyleyeceği şeyler kendince mantıksız ve boş geliyordur.küçükken hep susturulmuştur.konuşup bir şeyleri berbat etmekten korkuyordur.toplum içinde rahat hissetmiyordur ve en önemlisi yalnız insandır.
  • çalışma saatleri içinde dahil olduğum insan türü. normal şartlarda nasıl biri olduğum pek bi bilinir çevremce ama o ajansın gereksiz samimiyet çabası, "canım"lar, "selam bugün de cuma"lar... hatta "bizi sevmiyor bu çocuk" ya da "muhatap olmuyor bizimle"ye kadar giden şakalar...

cem yılmaz'ın bahsettiği şu selamlaşırken koldan tutup öne çeken sonra da öpen adam gibisiniz. "hop.." eyvah geliyor...

direniyorum.

beni içinizden biri yapamayacaksın ofis insanı. sana "günaydın canım ya naber?" demiyeceğim. yalanlar istiyorsan yalanlar söyleyeyim. yine de sen bilirsin..

bak bak gtalk'tan yazmış, geliyor canım'lar cicim'ler. hadi başlıyoruz.

(bkz: arkadaşlar hazır mıyız)
  • "bir keresinde biriyle üç yıl birlikte çalışıp ismini dahi oğrenmemiştim. şimdiye kadar sahip olduğum en iyi arkadaş. hala ara sıra hiç konuşmayız." -ron swanson
  • "neden kimseyle konuşmuyorsun?"
    "neden bize selam vermedin?"
    "neden sessizsin bir derdin mi var?" diye diye başının etini yiyen bir grup gerzekle aynı ortamda bulunduğunda ya da arkasından ruh hastası filan olduğuna dair birtakım "dedikodu"lar döndüğünü öğrendiği zaman sessizliğin de zararları olabildiğini öğrenecek insan.
  • kız istemeye gitmiştir.
hesabın var mı? giriş yap