• ağırlık merkezini kucaklayan adam. bir kere düşünceleri tam ortada. anlamak ve idrak etmek için biraz geri çekilmek, uzaktan bakmak lazım... hakim olmak lazım... lakın, kendısınde coğu insanda olmayan bır averaj var gorebildiğim ve izleyebildiğim kadarıyla...
  • hakkında bu kadar entry girilince, troçkist olup best içmeye başladığını sandığım yazar.
  • yazdiklari nereden yakalasaniz dökülen yazar.

bir başkalarina özgürlük tanimayanlara özgürlük taninmaz der (dayak değil vuralim gidelim hepsini o zaman) , bir trabzon'da ordu'da işleri ne der (hay allah orasi memleket topraği değil mi) , bir tv verir bir siker.. vereceğiz ödüllere talibiz efendim. ama kendisine ben burdan topitop hediye ediyorum. çünkü asgari öğrenmesi gerekenlere verilebilecek ödülün değeri ancak o kadar. ama onu kendisinden önce yalamaya talipli o kadar yazar var ki.. eh ben siktirip gideyim...
  • herhangi bir meşgalenin nesnesi değildir. şahsi fikrim, düz duvar olduğudur. verdiği "sol frame'de adını görünce... tüh" bakınızını unutan aşık mecnun'lara duyrulur.
  • tkp'lilerin ordu'da yarattigi kargasa var.

ayni sekilde spinapubica'nin da sozlukte yarattigi kargasa var.

ordu gibi bir ilde bazi düsünceleri dile getirmek, aslinda bilincli olarak kaos yaratma amacindan baska bir sey degilse; kendisinin de sozlukte bazi dusunceleri dile getirmesi, kaos yaratmak icin onceden belirlenmis bir planin parcasindan baska bir sey degildir.

tkp'lilerin ugradigi fiziksel siddetin sorumlulugu kendilerinin ise; buna göre cok daha zararsiz olan düsünsel bazda ugradigi lincin sorumlusu; kendisidir.

kendisi, kimi nicklerin altinda tartismayi devam ettiriyorsa (bkz: dario/@spinapubica), nicklerin altina yazi yazarak bulundugu toplumda hedef tahtasi haline getirmek icin caba harciyorsa; (bkz: burali/@spinapubica) ; yine kendisinin altina yazilan yazilardan ve tartismayi rumuzun altinda devam ettirme eylemlerinden dolayi ses etme hakki yoktur. hele hele tartismayi muarizin rumuzuna tasimak bakinizi ile ayar vermeye hic..

devam edersek eger; hukuktan anladigi buysa (bkz: mehmet ali agca/@spinapubica); hak ve hukuk kelimelerini bir cümlede kullandigi zaman ciddiye alinmama riski de kendisine aittir.

bunlar ile pek ilgilenmiyorum sahsen lakin daha önemli bir konu var yazar hakkinda soylemek istedigim. "etik".

önce surdan baslayalim; (bkz: spinapubica/@mengus)

daha sonra; (bkz: nunuca/@spinapubica) (bkz: burali/@spinapubica)

ve elbette;

(bkz: sözlük formatina uygun terör örgütü propagandasi/@spinapubica)

insanlarin fiziksel ozelliklerini inatla üzerinde durmasi, olmadigini cok iyi bildigi halde "avukat" göndermesi ile kimilerini terorist ilan etmeler, toplum icerisinde hedef göstermek icin verdigi cabalar ve nick altina absürd yazi yazmalardan sonra; en azindan benim icin burada "neden yazdi, hakki yoktu" diyemeyecegine inandigim yazar, üstelik ben; onu ne ülkücü, ne katil, ne de terorist ilan ediyorum.eylemleri ve fikirlerini kendi üzerinde nasil durduguna iliskin kisa bir analizden baska bir sey degil yaptigim. nazarimda "celiskiler krali"dir. sürekli ona bunu sikme arzusunu dile getirirken, bir baskasini küfür ediyorsun diye uyarmalardan, minibus tematigi olmamis gibi bir baskasini tematik calisma yapmakla suclamalara kadar.. daha shark dübürü ve sayisiz hakaretvari entryler olsa da bu kadari yeterdir nazarimda.

cayim bitmis, kalkalim.
  • yazdiklari bazi bunyelerde kil donmesi etkisi yaratmakta ayrica gordugum kadariyla oralilar konusunda agzina geleni hic cekinmeden sarfeden bir insan kendisi. ideolojiler, sagcilik, solculuk perspektifinde nerede durdugunu hic bilmiyorum, umrumda da degil. rahatsiz ettigi insanlar solculuklariyla degil baska egilimleri, kirilimlari, acilim, enlem ve boylamlari ile dikkat cekmekteler bu acik. biz biziz, onlarsa onlar, sagcilik ve solculuk filan ikinci planda kalmakta artik.
  • sola bulaşmak her zaman ilgi toplar buralarda. kolaydır. üretebileceklerin, diyeceklerin bitince, birşeyler söyleyenlere bulaşırsın. bu kadar. her zaman satar bu. aç oku, aktüel-tempo 1 ytl. her hafta bir spinapubica dosyası var. sürgündeki dev yolcular mı istersin, tkp'nin gizli belgeleri mi, mahir çayan'ın esrarengiz sevgilisi mi. işte bu yazıların alayının yazarıdır spinapubica, ilgi çekmeyi sever. söyleyecekleri bittiği vakit, pek de sever sola bulaşmayı. oturduğu yerden kesip biçmeyi.

bunu spinapubica'ca yapmanın metodu pek bir klişedir. hafiften ben sizin ciğerinizi bilirim pozları takınacaksın ilk etapta. komünistlerin gizli amaçlarını tespit ve müşahede edeceksin. alelade beyinlerin algılayamadığı komploları süzeceksin. bir yandan da komünistlerin insanlığa verdiği büyük zararların altını çizeceksin. mesela sağa sola kızıl afişler asan bu tiplere, siz ne hakla benim kırmızı renk görmeme özgürlüğümü engellersiniz minvalinde vuracaksın. ideolojisizliğine yanmayacak, anti-ideolojiyi fikirmiş gibi sunacaksın. özgürlüğü anlamadan özgürlüğünü isteyecek, hukuku bilmeden hukuksuzluğa yanacaksın. her hafta aynını söyleyip, klişeden dertleneceksin.

spinapubica burada aslanlar gibi savaşıyor bir başına, eee kendi gibiler bu hafta sinemada.
    (bkz: kurtlar vadisi ırak)
    (bkz: fikirlerimiz sinemada biz sözlükteyiz)
    (bkz: fikirlerimiz iktidarda biz hapisteyiz)

spinapubica hakkında kafamda bir tanım veya verebileceğim bir örnek var eklemekten çekinmediğim,

"ideolojisizliğin bayraktarı. politik apolitik. görüşü olmayan akıl hocası. anti-kahraman, kendini tezatla vareden insan. modern çağın sözcüsü. herşeyin karşıtı, hiçbirşeyin yandaşı. boşluktaki dolu. eleştirdiklerini anladık çok şükür, ah bir neyi savunduğunu da bilse insanı."
  • son günlerde ne zaman sol framede rumuzunu görsem, aklıma şu enstantaneyi getiren adam.

http://198.62.75.5/www1/sdc/tank-1.jpg
  • kendisine atılan mesajlara cevap yazmayan yazar.
    eleştirilerinde onlarca steryotip kullanan yazar.
    ordu'da lince uğrayanların ideolojiler değil insanlar olduğunu farketmeyen yazar.
    muhatabı kim olursa olsun bir linç girişimini çok açık ve net bir şekilde, tartışmaya yer bırakmazsızın eleştiremeyen, haksızlığını vurgulayamayan yazar. daha da ötesi böyle bir eleştiri getirmeyi tkp'nin ideolojisini paylaşmakla eş tutan bir söylemi olan yazar.
    ettiği lafların içinde bulunduğu bağlamdan bağımsız değerlendirilebileceğini sanan yazar. politik görüşlerin tartışıldığı bir ortamda tkp ve onların anti-demokrat metotlarını eleştirmekle, tkp'lilerin yediği dayağın tartışıldığı bir ortamda aynı eleştiriyi yapmak arasındaki fark göremeyen yazar. söylenen sözü söylendiği bağlamdan bağımsız değerlendirebilen yazar.
    kullandığı küfürlü söylemin dengesiz bir ruh halini yansıttığını sandığım yazar.
    ordu meselesi ile ilgili entry'lerinden pek hoşlanmadığım bir yazar.
    (bkz: ordu da dayak yiyen tkp liler)
  • linç edilmiş yazar. oh olsun
    * bu entry linc psikolojisi baskısında girilmiş olup, yazarı kusursuz sorumlu kabul edilmelidir. *
hesabın var mı? giriş yap