• hizli gitmenin ne gibi felaketler acabilecegini uzun uzun dusundurmek icin yola koyulmus, belki de milletin dusunurken kaza yapmasina sebep olan derin soz.
    ayni zamanda bir insanin suratinin felaket oldugunu tahmin eden ya da genelleyen soz.
    ornek:
    -abi sence bu icq daki kiz nasildir? guzelim falan diyo da bak bi foto yolladi pek iyi cikmamis ama bulanik biraz.
    -lan suratini gizlemis bu fotoda, surat felakettir kesin. yoksa niye saklasin?gec bunlari gec...

ya da:
    -abi bu hedelilerin tipler nasi? sen kulturlu adamsin bilirsin bi annat be?
    -cigerim bu halkin her bi birreyinin surat felakettir, dogduklarinda nazar degmesin diye kezzap dokuyolar cocuklarin suratina, bakamazsin icin kalkar boyle.
  • bir de bu cümledeki 2. harfin üzerinde noktalar olmayan versiyonu var ki sürekli negatif bir suratla dolaşan bir arkadaşınıza kendine çeki düzen vereceği düşüncesiyle doğumgünü mesajı olarak geçebilirsiniz.ben bunu gördüm.
  • michael angelo da bu düşünceden hareketle speed kills adlı bir video çekmiştir.
  • - surat yapma bana hanım !
    - maç izlerken önümden geçtim diye baardın bana
    - hanım surat yapma diyorum yenildik zaten
    - hühühü
    - eh amını yarrağını . !!!
  • ankara'da sıhhiye-batıkent hattında bir dolmuşun arkasında yazar.
    adam da haklı magirus'la ne kadar sürat yapabilir? yalnız o yaptığı şerit ihlallerini, kırmızı ışıkta geçmesini görmezden geliyorum.
  • bilgisayarlar için geçerli olmayan söz
  • (bkz: #23722604)
  • sincaplar için de doğruymuş bu söz. link
hesabın var mı? giriş yap