• la cité des enfants perdus filminin bir sahnesinde şu replik söylenir:

- "deniz gökyüzü gibi maviymiş. gökyüzü de güney denizleri gibi maviymiş. gökyüzünde mi yüzdüğünü yoksa denizin derinliklerinde mi uçtuğunu anlayamıyormuşsun."

işte the grand budapest hotel aynı böyle tanımlayacağınız masal gibi bir film.
  • akıcı, çekici ve kesinlikle renkli. müzikler, arada okunan şiirler çok hoştu. oyunculuklar mükemmeldi. akşam yemeği sırasında laptoptan izlemek yerine keşke sinemadayken izleseymişim.
  • mutsuzluğu bile mutlu filmler vardır ya, işte bu onlardan.
  • sanattir.
  • (bkz: tavsiye edilecek film)
    (bkz: film önerisi)
    mükemmel filmdir. sol framede görünce şaşırdım. 6-7 ay önce izlemiştim.
  • film sanatından pek anlamam ama bu filmi izlediğimde sanki amelie izlemişim gibi şapşal bir hoşnutluk kapladı içimi.. çekimler falan çok güzeldi böyle içine çekip gezdirdi beni.. bence olmuş bu film, şöyle kafayı dağıtıp azıcık başka diyarlarda gezeyim demek istediğiniz anlar için pek lezzetli. lezzet demişken bak şimdi farkettim damağımda elmalı turta tadı bıraktı bu film.
  • iyiler hep genç ölür zaten.
  • cok guzel film, cok harika, cok begendim. her ne kadar replikler biraz uzun ve yoruculuguyla takibi zorlastirsa da soluksuz izletti. sinematigrafi mukemmel, sanat yonetmeni harika is cikartmis. oyunculuk zaten fevkalade...

ancak bu filmde tanimlayamadigim birsey eksik. aynen bir pasta gibi ama kremasina ve kekine seker koymayi unutmuslar gibi. harika suslenmis, kesmeye kiyamiyorsunuz, sonunda yiyorsunuz ama tat yok. yazilmis zaten, tim burton veya jean-pierre cekseydi bu filmi, seker gibi tadindan yenmez bir pasta olacakti. imdb'de 8 kusur puan almis. helali hos olsun haketmis.

izlenilesi, belki iki kere..
  • film gibi film.
  • eğlenceli bir sanat filmi izleniyormuş hissi uyandıran bana göre absürt bir komedi.komedi dediysem öyle kahkahalıklardan değil tebessümlüklerden.büyük uğraş büyük bütçe değişik senaryo muhteşem oyuncularla birleşince ortaya çıkan şeye büyük budapeşte oteli denir.tarz olarak alışık olmayanlara sıkıcı gelebilir ama emeğe saygı duymak gerekir.
hesabın var mı? giriş yap