• para yok amk para yok.
    öğrencileri düşünmeyen sistemin amk. harçların da amk, notlar için çekilen fotokopinin de amk, zam gelen akbillere koyayım, şaşala gelen 25 kuruş zammın da amk, egosu kabarık ne oldum delisi olan öğretim görevlilerin ağzına sıçayım, kitaplara verilen paralara ayrı koyayım aynı dersin her sene kitap değiştiren hocasına ayrı koyayım, yırtılan 3 senelik botun da amk, öğrenciyi işe almayan iş verenin ağzına sı*ayım,şu yaşımda uykularımı kaçırtan her şeyin amk. bizi düşünmeyen hiçe sayan herkesin amk, 1500 saat uykusuz halde bitap şekilde 3.aktarma otobüste iki dk götümüz yer gördü oturduk diye yer bekleyip laf sayan kokona teyze allah da seni bildiği gibi yapsın sana koymuyorum bile.
    istanbul senin de mına koyayım.
    kendimi kesicem cinnet geçirip az kaldı.
    edit: çok küfretmişim affola
  • sabah bırakırken;" sensiz uyumak, oyun oynamak, yemek yemek istemiyorum" diye ağlayan kızım.

mutsuzluktan öte bir şey.
  • çatışma. sabah 6'da silah sesleriyle uyandım, o saatten beri bulunduğum güneydoğu ilçesinde çatışma var. öğrenciler okula gelmedi, gelemedi. boş okulda bekliyoruz. sanırım ölüler de varmış. insanlar ölüyor, boktan mutsuzluk sebepleri uydurmayın kendinize.
  • uçuşlardaki rotarlar yüzünden paris'te 10-15 milyon dolar muhtemel getirisi olan bir ihaleye katılamadım, şirketimin uluslararası çapta tanınması için büyük fırsat kaçmış oldu.

şaka la metrobüsle ise gidiyorum.
  • olay mahali: lise.
    özne: erkek öğrenci.
    konu: proje kapsamında yurt dışına eğitim için 3 haftalığına öğrenci gönderilecek. çocuklar istekli; talep fazla, mülakat yapıyor öğretmen arkadaşlar. içeri girdim gözlemlemek için.

ö(öğretmen arkadaş):
    u(umut olsun adı; ona en çok yakışan buydu):

ö:ailen nerde?
    u: şehir dışında yaşıyor onlar.
    ö: kaç kardeşsiniz?
    u:2 kardeşiz; 5 yaşında kardeşim var.
    ö: sen neden burada okuyorsun peki? kiminle kalıyorsun?
    u:annem evlendi. dedemle yaşıyorum. ananem de vardı aslında; geçen yıl kaybettik. şimdi dedemle ben kalıyoruz sadece. biraz da dedeye kol kanat gerer gibi.
    .........
    çocuğun hal hareketler, duruş, sorulara verdiği cevaplar güzel. olumlu dönüt aldı arkadaşlardan.
    ö: peki sen seçilirsen pasaport için anne babanın onayı lazım. mahkeme velayetini kime verdi?
    u:önce duraksadı. sonra "ben babamı hiç görmedim tanımadım. ben doğmadan önce beni reddetmiş. annemdedir sanırım.ben hep dedemlerde kaldım."(emin değil ve bu zamana kadar derine inme ihtiyacı duymamış.* ananeyi-dedeyi anne baba bellemiş.)
    (sessizlik)
    bi müddet sonra arkadaş; "annenin telefon numarasını alayım. ben görüşürüm, konuşuruz pasaport olayını" dedi.
    bu çocuk hem güler yüzlü hem saygılı hem de dürüst.

bir şekilde evlat sahibi olmuş ama onu benimseyememiş anne-babalar; bu çocukla suçlu değil. hatalarınızın müsebbibi hiç değil. kendi hayatlarınızı toparlarken onların gönlünde yaralar açmayın.
  • sekizinci senesi be sözlük. halen eve yaklaşırken elim telefona gidiyor. annemi arayıp yemekleri ocağa koymasını istiyorum. o hep öyle isterdi çünkü.

''oğlum eve yaklaşırken beni çaldır yemekleri ocağa koyayım'' derdi. sekizinci yılında yine mevlütünü okutacağım. allah mekanını cennet eylesin güzel annem.
  • sabahın beşbuçuğundan beri takım elbiseyle havaalanında olmam. kaskatı kesildim soğuktan ve rahatsızlıktan. saat dokuzbuçuk ve hala uçsuz bi rötar görünüyor. nalet olsun, derdi işe gitmek kahvaltı yapamamak vs. olanların da derdini sikeyim. sağlığı yerinde olmayanlar da benim derdimi siksin. sonra hepimiz dünyaya girişelim.
  • (bkz: yarın)
  • bugün bahçeşehir pazarındaydım, orada bir adam var, korse satıyor. normalde bağırmaz ama beni ne zaman görse "ablaaaa korrrseciniiiiisss burdaaa" diye bağırır. kiloluyum ama korse giymeyi gerektirecek kadar da şişman değilim ki. zoruma gidiyor beni ta uzaklardan seçmesi ve gözlerini üstüme dikip korseci diye bağırması. bir gün benden tam olarak ne istediğini, benimle ne alıp veremediğini soracağım ama.
  • bugün benim 5,5 yaşındaki oğluma "hayvan" diye bağırdılar çok içime oturdu be sözlük. tamam benimkinin nereye gittiğine bakmadan attığı taş torununun alnına gelmiş olabilir, özür de diler de niye hayvan diye bağırıyorsun. polis çağırıcam, gerizekalı, hayvan denir mi lan o kadarlık çocuğa gel de bana bağır. hayır o değil de benim içli köfte " anne ben unutmaya çalışıyorum ama aklıma geri geliyor" deyince üzüldüm en çok. kıyamam lan.
hesabın var mı? giriş yap