• öyle güzel bir klibi var ki, klibini izleyen insandan bile klip olur.
  • klibini hayatımda sadece bir kez izleyebildiğim, o günden beri unutamadığım duman videosu.

duman'ın soundunu, şarkılarını pek de sevmem, benimsemem, öküz metalciyim ben, brutal death severim ama o klip...

izlediğimde salonda halının üzerinde çocuğumla oyun oynuyordum, öyle kalakaldım, en sonunda boğazım düğümlendi, gözlerim doldu. aşk dediğin, bağlılık dediğin öyle olur.

o yüzden aramıyorum artık o klibi, görmek istemiyorum, o kadar güzel ki, sadece bir defa izlemiş olmam, o yaşadığım an yetti bana. üzerine koyamam daha çok. kim yaptıysa bunu, hangi şarkı sebep olduysa buna, hangi ruh hali yol açmışsa bu videoya, hepsi varolsun.
  • iki yaşındaki oğlum, nasıl yaramazlık yapsam diye ortalıkta koştururken bir an aklıma müzikle avunduğu geldi. televizyonda müzik kanallarından birini açtım; bu şarkının klibi; amca minibüsten indi derken... klibi youtube'tan 6 kere daha dinledik. çocuk sürekli bu şarkıyı istiyor... sırtında kırk yılın yükü var gibi başını eline yaslayıp, hüzün içerisinde dinliyor... umarım büyüdüğünde de benimle aynı müzik zevkine sahip olur... şahane bir parça ve de klip...
  • klibi izleyince adamın ahu paşakay'ı unutamadığını farkediyoruz, şarkı söz ve beste ona ait olmasa da. zaten klipte oynayan dayı sanki kaan tangöze'nin akrabası, andırıyor... ölüm yılında sonda 02 rakamı görünüyor gibi. bunların hepsini birleştirince adamın unutamadığını düşündüğümüz şarkıdır...
  • bir insanın yüreği,
    kendine ağır gelir mi?
    bana geliyor...
  • aklıma cans dostum filmindeki bir repliği getiren aşırı iyi duman'ın yeni video klip şarkısı;

- karın öldükten sonra başka biriyle evlenmeyi düşündün mü?
    + benim karım öldü.
  • neşeli gibi görünen aşırı hüzünlü şarkılardan biri.

sözlere dikkat etmezsen ehe ne şeker şarkı dersin. sözler feci acıtıyor. biliyorum çok klişe, hatta öehhh denecek kadar klişe ama hani pantomim hüznü diye bir şey vardır ya bana öyle bi hüznü anımsatıyor.

klibini bazıları çok beğenmiş, bazıları yerin dibine sokmuş.

abi çok iyi bi klip değil mi yahu? ben mi hiç anlamıyorum bu işten? cidden bayıldım ben klibe, o sade anlatım şahane değil mi?
  • duman yine bir işin ne kadar iyi yapılabileceğini kanıtlamıştır. klip yokken şarkı hafif bir burukluk bırakıyordu kliple artık insanın içini iyiden iyiye acıtıyor. böyle kaliteli işler her zaman yapılmıyor. kıymet bilmek gerek.

not: şarkının girişi de muhteşem, duyulduğunda "işte geliyor" dedirtip sevindiriyor.
  • klibi klip değil bir kısa filmdir. çok çok iyidir. mükemmeldir.
hesabın var mı? giriş yap