• bok atmak için en popüler olduğu ilkbahar ayları tercih edilmeliydi, şu sıra herkes "ıyk zaz ne yeaa" diye gezmeye başladığından dolayı popüler olanı beğenmeyen marjinal entel kontenjanı dolmuş bulunmakta. ben mesela mayıs ayında yerimi kapmıştım, şimdi kafam rahat.
  • yahu şunların yaptığı müziğe veya hatunun kendisine sempati duyduğumu bırak birine söylemeyi, kendime söylemeye utanır oldum. bi şey mi yaptı olum birinize. hayır 24 saat online yaşıyorum, ona rağmen kaçırdığım bi yamuğu, bi tersliği mi var.
    hani ne ziya doğan gibi tipi, ne rasim ozan gibi sesi, ne de tayyip gibi sevimsizliği var.

n'aaptı bana da söyleyin mına koyim çatlıycam lan. kendi halinde sokaklarda müzik yapan gariban bi hatunmuş; ünlü olmuş işte facebook falan. elini çırpıyo şarkı söylerken. yanında da kendi gibi, kendi halinde paspal ve sevimli bi kaç tip var.

hayır benim bildiklerim yeminle bu kadar anasını satıyım. sözlükteki 20 bin erkeğin hepsine yamuk yaptı da bana mı çaktırmıyonuz ipneler.

arada bi sırıta sırıta dinlerdim, sikip attınız lan zevkimi.
  • 2010 çıkışlı zaz albümleri şu parçalardan oluşmaktadır:

- les passants
    - je veux
    - le long de la route
    - la fee
    - trop sensible
    - prends garde a ta langue
    - ni oui ni non
    - port coton
    - j’aime a nouveau
    - dans ma rue
    - eblouie par la nuit

" zaz, isabelle geffroy'un vokaliyle ve dünyanın dört bir yanına yaptığı gezilerin birikimiyle ete kemiğe bürünmüş fransız bir grup... "
    evrensel müzik blog

düzeltme: albümün ismi 'je veux' değil, grubun kendi adı yani 'zaz' imiş.
  • o kadar abartılıyor ki bu grup, bırakmıyorlar ki sevelim..

ben zaz'ı öyle hoş bi fransız grubu olarak sevmek istiyorum, ama öyle bir abartılıyor ki sanki dünya müzik tarihinin en büyük grubu. ilk je veux'u duyduğumda ben de radyonun sesini açtım tamam. ama abartmayın olm bu kadar, sanırsınız edith piaf.

sevmiyorum anasını satayım sizin yüzünüzden.

bunu da vermesem olmaz: (bkz: overrated)
  • bogazında müthiş büyük bir balgamla yaşayan müzisyen.
  • facebook'ta patlamasının ardından fransız kültürün önünde kuyruklar oluşmuş , jeux d'enfants filmine bayılan kitlenin en sevdiği fransız sarkıcısı olmuş ve de bilinçsizce fransızca konuşma eğilimi %74 olarak artmış.
  • solisti şöyle sertçe bir boğazını temizlese, "ıhıhmmm" diye rahatlayacak bence. bir murat bardakçı bir de bu, dinlerken ben sürekli onlar yerine boğazımı temizliyorum veya temizleyesim geliyor. çok rahatsız edici, çok irritıbıl.
  • fransız bir arkadaşıma zaz buraya gelecek dediğimde:

"bana zaz deme. fransada geçen sene meşhur oldular. heryerde dinlemekten bıktık. müzik festivalleri forumlarında 'sakın zaz gelmesin' diye geyikler dönüyor." şeklinde tepki aldığım grup.
  • dünyanın en tatlı,en şahane solistine sahip grup.
    lan bu hatuna da çirkin, borazan dediniz ya. boyunuz devrilsin ibişler.
    o sallanan ayakları seviyorum ben ve gidip konuşucam.
  • yeni nesil pink martini ya da paris combo.
    iyiki müzik var dedirten aplamız ve grubu.

(bkz: je veux)
hesabın var mı? giriş yap