• filmde; beyaz kedi erkek, siyah kedi dişidir.

bu gereksiz bilgiyle siber alemi aydınlattıktan sonra gönül rahatlığıyla hayata veda edebilirim.
  • malum filmin soundtrack'inin son parçası. muhteşem bir de hidden track barındırıyor, lâkin pit bull adlı parçayla bu hidden track arasında pek bir fark yok.
  • kusturica filmleri arasında en eğlencelisi. şöyle bir adamı mutlaka izleyin , özellikle 1. dakikadan sonra :

https://www.youtube.com/watch?v=mbbzcj1t2wy
  • uç noktada eğlenceli, inanılmaz efsane sahneleri olan, müzikleri klasik kusturica filmlerinde olduğu gibi senaryonun önüne geçen doyumsuz bir filmdir.

modunuz düştüğünde açıp izleyin, pişman olmazsınız.
  • en son ne zaman bu kadar güldüğümü hatırlamıyorum. çok beğendiğim bir film olmuştur kendileri.
  • inanılmaz eğlenceli bir film. asla sıkmadan bazı yerlerde kahkalarla gülerek izlenebilir.

bir yaz sıcağında koltuklarda erirken cd.den ilk kez izlemiştik. o güne kadar başka bir filme o kadar güldüğümüzü hatırlamıyorum.
  • emirovski'nin harikulade filmi. yalnızca adana'da olabilecekler tadında abukluklarla dolu kusturitsanın güldürürüm ama sonra ağlatırım bak anlayışından biraz farklı, gülmek için birebir filmisi.
  • mutlaka izlenmesi gereken film. ılk izlediğim zaman aldığım keyfi istisnasız her seyrettigimde alirim.
  • romantik komedi türünde ki oldukça sürükleyici, eğlenceli ve matrak 1998 yapımı emir kusturica filmi. birbiri ile evlendirilmek istenen ama ilk görüşte aşka inanıp öyle evlenmek isteyen ve bu evliliği kabul etmeyen gençler ile çevrelerinde ki aile büyüklerinin maceralarını izliyoruz.

bizim 90`lar sonrası sinemamıza da fazlasıyla benzemekte. bazen sanki yılmaz erdoğan havası aldım. müzikler, tipler ve mizah anlayışı o kadar benziyor ki, iyi bir dublajla balkan sineması olduğunu kimse anlamaz. hatta aklımda kaldığı kadarıyla, "su, çanta, benzin, haydi, saffet, kapı" gibi türkçe kelimeler duydum.
  • emir kusturica filmi.
    bir panayır kadar tatlı, kaotik, coşkulu ve duygusal. fazla coşkusu, insanı filmi takip ederken zaman zaman yormuyor değil.
    hayatın ve varoluşun siyah - beyaz taraflarına dokunan öykü gibi bir film.

umut ve kaos bir arada işleniyor. müziğin dile geldiği her sahne ayrı bir coşku.
    yönetmen, balkanların kendine özgü dokusunu sinemaya adeta rüya görüyormuşuz gibi bazen absürt bir coşku bazen de içli bir hüzünle aktarmış.
hesabın var mı? giriş yap