• bence kesinlikle hedef göstermedir çünkü bu işi en iyi bilenler öyle olduğunu söylüyor. bugüne kadar kaç kişiyi öldürttüler böyle, sözlerine itimat etmek gerek.
  • kaddafiyi hiç sevmezdim ama adamın linç edilme videolarını izlediğimde 2 gün kendime gelememiştim. bir insan diğer bir insana nasıl böyle hoyratça vahşice saldırabilirdi? şimdi görüyorum ki sözde hümanist,büyük liberal(!) orhan pamuk bu vahşetten rahatsız olmakla kalmamış,bir de başkalarını da aynı vahşetlet tehdit ediyor. bunu eleştiren sol gazetesi de hedef göstermiş oluyorlar. sol'un manşetini eleştirenler rasim ozanla beraber içiyorlar sanırım.kafa aynı güzel kafa da:)
  • düzenli sol abonesi olan ve kimleri vuracağını sol gazetesinin başyazarının sözlerine ve manşetlerine göre belirleyen ırkçı ve faşist militanların orhan pamuk'u vurmasına neden olabilecek hedef göstermedir.

beyin bedava lan, kendikinizi kullanamıyorsanız gidin kasaptan öküz beyni alın bir tane o bile daha verimli çalışır.
  • pardon da hedef gosterme genelde "aha, iste bu adam katil" ya da "bak seni yasatmayiz" vs gibi cumlelerle olmuyor muydu? ornekler icin yeni safak; hatta sabah'a falan bakabilirsiniz.. e bu durumda asil orhan pamuk birilerini tehdit etmis, hedef gostermis??

dezenformasyonun kralisin lan dkj :) saygilar.
  • önce bir karar verin faşistler. orhan pamuk çıkıp "esed gitsin yeaa" dediği zaman sizden oluyor, türkiye bilmem kaç ermeni'yi öldürdü dediğinde de düşman oluyor bu ne ayak? orhan pamuk ile danıştay saldırısı kıyaslanmış ulan her ikisine de saldıracak kesim aynı kesim yani sizinkiler! neyin kafasındasınız? orhan pamuk eleştiriliyor hedef gösterme ise "işte o üyeler" denilerek yapılır! türkiye'de orhan pamuk'u esad karşıtı olduğu için öldürecek birileri mi var da hedef gösteriliyor manyak mısınız? ergenekon terör örgütü diye diye beyninizi yıkadılar cidden sol okuyup orhan pamuk'u katledecek ergenekoncu, esad dostu militanlar falan mı var etrafta sanıyorsunuz?

edit: orhan pamuk'a gelirsek (bkz: #31270789)
  • "sonun kaddafi gibi olur", "linç edilerek öldürülürsün", "ölüne bile cinsel saldırı yapılır" diyerek yapmışlar.
  • http://haber.sol.org.tr/…et-beklentisi-haberi-64090

şoyle bir yazı var ki, çok başarılı.
  • bir hedef gösterme olup-olmadığı sorusu bir yana, gerçekten de çok salak bir manşet olmuş. sol yine duygularına yenik düşmüş. daha önce birgün ile roni margulies arasındaki kriz hakkında şöyle bir şeyler karalamıştım:

"birgün cephesinin duygusal eylemcilikten rasyonel eylemciliğe geçiş yapmasını öneriyorum.
    i.n. şahin'e yumurta atmak rasyonel eylemciliktir, otoritesini sarsar. margulies'e boya atmak duygusal eylemciliktir, bi boka yaramaz."

pamuk da margulies gibi ne dediğini bilmeyen kolay lokmadır. ikisi de böylesine şiddetli bir şekilde hedef alınmamalıdırlar ("hedef gösterme" iddiasını tekrar bir kenara koyuyorum). böyle bir yaklaşım sol'a entelektüel anlamda hiçbir şey kazandırmaz. bu tip adamlar sadece ama sadece alaycı bir dille eleştirilmeyi hak etmektedirler (bkz: orhan pamuk/#31265824).

hedef gösterme iddiasını bir kenara koyup duruyorum da... sol'un bu manşeti attıktan sonra bu tarz bir tepkiyle karşıcaklarını tahmin edemediklerine de ne yazık ki inanamıyorum. kısacası, her yönüyle kusurlu bir manşet.
  • akit gazetesine özenmiş kişilerce yönetilen bir yayının hedef göstermesidir.
hesabın var mı? giriş yap