• nedendir bilinmez bana mor ve ötesi grubunun solistini hatırlatan sevgili sheldon cooper'ımız..
  • rüştü asyalının keloğlan filmlerinde ki haline benzeyen aktör.
  • iyi derecede piyano çalabilen ,jestleri ve mimiklerine hakim amerikalı* aktör kişisi. kendisi houston üniversitesinde oyunculuk eğitimi aldıktan sonra san diego üniversitesinde master yapmış.

ps: 1973 doğumluyuş..anlayamadığım bir insan 35 yaşında olupta nasıl 25ten kücük gösterebilir...

(bkz: sheldon cooper)
    (bkz: the big bag theory)
  • ödülünü alırken sheldon cooper karakterine bürünmesini beklediğim, emmy sahibi aktör.
    "bu ödüle benden başkasının layık olmadığının bilincinde olduğunuzu varsayıyorum" şeklinde başlayan bir konuşma yapmasını çok isterdim. emmy'si hayırlı olsun!
  • açıkçası emmy konuşmasının sonunda, yavaş ve sinsi bir şekilde tüm seyircilere karşı "bazinga" demesini bekliyordum ama, maalesef olmadı. aşırı heyecanlıydı zaten. hem ödülünü almak için sahneye çıktığında, kravatının anarşik davranışına kurban gidip önünü iliklemekte zorlandı hem de konuşmasının sonunda yerine geçmek isterken nereden ineceğini şaşırdı. canım ya. eminim ki seneye çok daha tecrübeli çıkacaktır sahneye..
  • dün 39 yaşına basan şirinlik abidesi. hiç inanasım gelmiyor bu adamın 39 yaşında olduğuna. zaten bu piyasada kaç kişiler ki. bir bu, bir keanu reeves, bir de tolga abi.

edit: bir de hakan peker reyiz var tabi ifiwereyou'a hatırlattığı için teşekkürler.
  • katıldığı bütün programlara efendi gibi giyinip gidiyor bu adam. oynadığı (bkz: sheldon cooper)karakterinin giydiği absürd kıyafetlerin ne kadar şirin durduğu biliniyor olsa da kendisini bir de kumaş pantolon, triko kazak ve gömlek üçlemesinde görün derim. muzır bişeyler söylediğinde kocaman mavi gözlerini iyice açıp etrafı süzmesi de en komik mimiklerinden biridir kanımca.
  • gecenlerde bir gece oturdum bilgisayarin basina, yapacak daha iyi biseyim olmadigi icin, bi de taze taze the big bang theory'nin butun bolumlerini izledikten sonra bu adamin gercek hayatta nasil birisi oldugunu merak ettigimden, bir videodan digerine ziplaya ziplaya, nerdeyse saatlerce hic sikilmadan onlarca roportajini izledim. son derece artikule ve eglenceli bi insan. konusmasini cok seri sekilde dallanip budaklandirabiliyor ve hemen toparlayabiliyor, surekli "sheldon bir dahi, ben tabii ki onun kadar zeki degilim" demesine ragmen kafasi calisan bi insan oldugunu anlayabiliyorsunuz. biraz sheldon gibi, hayli sofistike bir tondan, neredeyse yazar gibi konusuyor, mest oldum resmen adami dinlerken / izlerken. ayrica cok seyrek gorulse de, kahkahasi cok sevimli.. ozellikle craig ferguson'a konuk oldugu (hm bi sn sayiyorum...) -bes- ayri program var; o kadar keyifli atisiyorlar ki, bitmesin, bu ikisi sabaha kadar muhabbet cevirsin istiyor insan. big bang'deki oyunculugunu zaten cok severdim, artik sahsina da hayranim.

ozetle/sonuc olarak, o kadar muhtesem bi insan ki, gay oldugunu resmen acikladiginda uzulecek, ama kesinlikle sasirmayacagim.

not: bu yil 2. kez emmy adayi. bence bu kez almali..

emmy edit'i: aldi da!
  • emmy'i aldıktan sonra "erkek arkadaş"ıyla nişanlanmış dizi oyuncusu. kendisini tebrik ediyorum ama keşke neil patrick harris'le bunu başgöz etseydik!

leonel benjamin agüero maradona gibi çocukları olur; en komik aktör ödülünü 20 yıl üst üste toplardı!!
  • bugün doğum günüymüş. 40 yaşına basmış. yuh

bugün doğan diğer ünlüler: alyson hannigan (39), manav hasan abi (55 diyor ama inanmıyoruz)
hesabın var mı? giriş yap