• şirketin adını bsg (bill's software group) koymamasından dolayı takdir edilmelidir.
    yıllar sonra editi: başlık bana ait değil.
  • (bkz: bunu sedat'a sorsana delikanlı)

adam sonuçta eks maykrosofti amk.

koskoca sözlüğün adını ekşi sözlük koyan zihniyet ile aynıdır.
  • (bkz: macrohard)
  • bir fıkra geldi aklıma.
    bill gates'in eşi boşanma davası açmış.
    hakim sormuş; "hayırdır ne derdin var" diye.
    cevap; "micro and soft !"
  • bir ironik espri olduğunu ümit ettiğim ama açıklama yapılmasının da zaruri olduğunu düşündüğüm başlıktır. zira bilgisayar tarihini bilmeyen, bilgisayar ile doğmuş bir neslin kolaylıkla zihniyet diyebileceği oluşumdur.

micro ve soft anlamlarına bakmak lazım. bu ismin kökeni microcomupter ve software'dir.

bir zamanlar, performans konusunda bugünkü anlamının binde birleri oranında bile bulunmayan, ancak zenginlere yar olan bilgisayarlar microcomputer olarak bilinirdi. bugünkü tabletlerin performansında devasa bilgisayarlar ise minicomputer olarak adlandırılırdı.

o zamanlar bilgisayarların her evde (son kullanıcı) bulunması mümkün görülmeyen bir hayaldi, işletim sistemi denildiğinde insanlar "o ne bea" deyip geçerlerdi ki buna mühendislerin önemli kısmı bile dahildi. şirketinde son kullanıcı kitlesini hedefleyen bill gates micro'yu hedef alıyordu ve yazılım (software) olduğundan bugün yapılacak her türlü spekülasyona rağmen tarihi hatırladığımızda şirketine gayet mantıklı, bugünü tanımlayan bir isim vermiştir. kendisini günahım kadar sevmem ama hakkını vermek lazım, doğru karar vermiş. işletim sistemlerinin tüm yazılımların bel kemiği olacağı o zaman için (bkz: ms-dos) çok kolay söylenebilir bir şey değildi.
  • micro kelimesinin "mini, küçük, ufak" anlamında kullanıldığının sanılması, yanılgıya düşme durumudur.

(bkz: mikroçip) (bkz: software)
  • micro ve soft demiştir, birde sonuna uncircumsized da koysaydı.
  • ne koysalardı, togg mu deselerdi?
  • eskiden " şirketin ismini bill gates'in eşi koymuş. neden ilham aldığı hala tartışmalı" diye bir espri vardı.
hesabın var mı? giriş yap