• kırpılmaktan zevk alan koyunları göstermiş cümledir.
  • kendine ait bir tane fikri olmayan kimsenin, kimlik arayışındaki iç burkan yakarışı.
  • akp'nin hem oyu hem de kurbanı almak istemesiyle simbiyoz yaşam formunun sonlanacağını gösteren serzeniş.
  • son günlerde cemaat ile ak parti arasındaki sorunlar nedeniyle kafamdan geçen düşüncelerden alıntılanmış bir cümle.

evet, biz yıllarca oyumuzu ak partiye, kurbanımızı cemaate verdik.

hem ak parti'nin yolsuzluklarını görmezden geldik, hem cemaatimizin işadamlarının kazandığı ihalelere sevindik.

hem tayyip erdoğan'ı ikinci peygamber belledik, hem muhterem fethullah gülen hocaefendi'yi, ikisine de biat ettik, beyinlerimizi onlara teslim ettik.

başbakanımızın bizden olmayan herkesi dışlamasını, hakaretler yağdırmasını zevk ala ala izledik. tabi hocaefendimizin cemaati de aynı kafirleri devletten temizledi, cemaatimizden olmayanları polisten ve yargıdan uzaklaştırdı.

başbakanımızın 4+4+4 ile 5 yaşındaki çocukları okullu yapmasına da sevindik, cemaatimizin binbir emekle bize servis ettiği sınav sorularıyla devlete de girdik.

28 şubatta orduya boyun eğen zaman'a sızıntı'ya da üye olduk, önceleri başbakanımıza etmediği laf kalmamışken sonunda doğru yolu bulan yiğit bulut'u da gidip okuduk.

youtube'da hocaefendi'nin bol gözyaşlı risale-i nur sohbetlerinden de izledik, reisin daha iyi para kazanmak için sayıştay'ı devre dışı bırakan bütçe konuşmalarından da.

tabanı böylesine iç içe geçmiş iki yapının bu şekilde karşı saflarda durması beni gerçekten çok üzüyor.

inşallah aramıza darbecilerin, elitistlerin, kemalistlerin, ateistlerin, anarşistlerin, gezicilerin, faiz lobisinin düşürdüğü bu fitne ve nifak tohumları en kısa zamanda yok olur ve tekrardan aynı saflarda görürüz efendilerimizi. efendilerimizi diyorum çünkü aynı safta olmayan onlar. dilsiz şeytan olan ve yüce allah yerine onlara kulluk eden biz tabanın farklı saflara dağılması mümkün değil zira.

cemaat ile ak parti'nin arasının açılmasına sevinenler, sizler için üzülerek söylüyorumki hayalini kurduğunuz sevinci yaşayamayacaksınız, çünkü bu olaylar kısa süre içerisinde ak parti'nin ve cemaatin bütünleşerek daha da güçlenmesine vesile olacak.
  • cemaatin tarihsel olarak erbakan türevleri ile hiçbir zaman ortaklık yapmadığı düşünülürse son yaşananlara çok şaşırmaması gereken insan söylemi.
    gülen cemaati anap, dyp, hatta dsp ile birlikte hareket etmiştir ama, erbakan tayfası ile hiçbir zaman bir araya gelmemiştir. bunu bilin ondan sonra "nifak sokmaya çalışıyorlar" diye ağlamaya başlayın. cemaat - akp işbirliği bir ilkti, bir dönemdi ve sona gelindi.
  • --- spoiler ---

adımı verdim deliye, götümü verdim çalıya

--- spoiler ---

(bkz: serbest çağrışım)
hesabın var mı? giriş yap