• hep almodovar filmlerindeki hüzünlü, çaresiz ispanyol kadını olarak kalasıca senyorita.

sikmişim hollywood'u..
  • yıldız tilbe'nin ispanyol versiyonu..
  • bundan birkaç sene önce " tom cruise ile filan takılacağına javier bardem ile evlense ya" diye düşündüğüm aktrist. önce sevgili oldular sonra evlendiler, ilginç... aynı temenniyi jennifer lopez için de dile getirmiştim. " ben affleck ile vakit geçireceğine marc antony ile evlensin işte " demiştim onlar da evlendi. tuhaf dileklerim tutuyor sözlük...
  • vicky cristina barcelona'nın en güzel şeyi. sevmeyene bile kendisini sevdirebilir.
  • kendisini çok beğenirim ve aşırı çekici bulurum. bu kadında güzellikten çok daha ötesi var. güzellik, bu kadında bulunan dayanılmaz cazibenin yanında çok sıradan ve daha kolay bulunabilinen bir şey bence. ayrıca kendisi, çirkin olmasına rağmen inanılmaz çekici bir erkek olan javier bardem ile evlenerek çok isabetli bir tercih yapmıştır.
  • vicky cristina barcelona daki tulumla resim yapma sahnesiyle beni benden almış oyuncu.
  • oscar kazandığında yaptığı konuşmada pedro almodovar a teşekkür ederek ne kadar kadir kıymet bilen biri olduğunu kanıtlamıştır.
  • oscar konuşmasında pedro almodovar'a teşekkür ederek nerden geldiğini unutmadığını gösteren yetenekli ve güzel ispanyol oyuncu .. çünkü almodovar kendisini hem keşfetmiş, hem de hollywood'da pis pis rollerde çürümeye başlamışken volver'le tekrar silip parlatıp vitrine koymuştur. zaten penelope cruz da bu ilişkiye verdiği değeri "yaptığım her işte pedro var gibi geliyor" sözleriyle göstermekte. son yıllarda dünya çapında yükselişe geçmesinin sebebi de sanıyorum ki artık amerikan filmlerinde de ispanyol sinemasında olduğu gibi kendi olabilmesi. bana öyle geliyor ki böyle devam ederse, penelope cruz hollywood'un transfer ettiği en büyük isimlerden biri olarak anılacak.
  • sanki her filmini izleyişimde sonradan güzelleşip afete dönüşecek ve ona yüz vermeyen jonü parmağında oynatacak yeşilçam kadın karakteri rolünde gibi.. ama castler geçiyor, filmler bitiyor. o hep çirkin.
  • vicky cristina barcelona isimli woody allen imzalı filmde döktürmüş oyuncu.
    o nasıl bağırmak.. bildiğin çingeneyi oynamış. neredeyse bütün filmlerini izledim; ona bu kadar yakışan başka rol görmedim. ödülümü ona verdim..
    oscarla gelen edit: ödül veren yalnız ben değilmişim.
hesabın var mı? giriş yap