• naz yapacak kimseleri olmadığından eften püften hasta olmazlar. rahatsız olduklarında kendi kendilerine idare etmeyi bilirler. duruma sitem etseler de en azından bu durumda kimseye bir şey açıklamak zorunda değillerdir. yalnızlıktan korkmayın. sizi "hasta edenler" daha tehlikelidir sosyal hayatta.
  • "hasta olunca gelip bi çorba yaparsın artık" dediğimiz kızlar bakıyor
  • kimse bakmıyor, kimse duymuyor, kimsenin haberi bile olmuyor ...
  • cevabı kişinin kendisi olan sorunsaldır. mutfağa kadar yerlerde sürünerek çorba yapmaya gittiğim zamanlar geldi aklıma. normalde odadan mutfağa gitme süresi 7-8 saniye gibi bir süredir. hasta olduğum o gün mutfağa gitmem 5 dakika falan sürmüştü. mağusa limanı şarkısını mırıldanıyordum en son.

yalnız yaşayan biriyseniz sağlığınıza daha da dikkat etmek zorundasınız. çünkü bilirsiniz ki hasta olursanız boku yediğinizin resmidir.

edit: mağosa yazmıştım, mağusa olarak düzeltildi.
  • (bkz: eczacı)

bakacak kimse olmadığı için daha az hasta oluyoruz. o değil de bu dönemlerde insan bir nazlanmak falan istiyor ya hani onu yapacak biri olmayınca baya kötü oluyor.

ağlamıyorum, göz damlası kullanıyorum.
  • kimse.

yalnız tipler boşuna yalnız tip olmuyor ki. ilgi sevgi kötü şeyler değil ama bağımlısı olan insanlar için yalnızlığı tavsiye etmem.
  • kronik bir hastalığa sahip biri olarak yıllardır yalnız yaşıyorum. öğreniyorsun.
  • kimse..

tek yapılabilinecek eylem ; evde ayakları sürüye sürüye tylol hot yapıp, sümüklü böcek hızında koltuğa geçici kamp kurduğun bölgeye geri dönmek.

insan üstelik birilerinden bir şey istememeye alışınca, hasta olduğunda bile alo diyesin gelmiyor kimseye.

(bkz: annenin ölmesi)
    (bkz: babayla konuşamamak)
    (bkz: ben tek siz hepiniz) laaaann :)

edit:imla
  • yeterince yalnız bir insan ne zaman hasta olacağına bile karar verebilir.
  • yan sokaktaki esnaf lokantası bakıyor.onun yanındaki eczane de ilgileniyor. eksik olmasınlar.
hesabın var mı? giriş yap