103 entry daha
  • o adami taniyan bilen varsa bana bir ulassin, bir kac saglam avukat arkadas var konuyla ilgilenmek isteyen.

oyle onune gelene hakaret edebileceginiz bir ulke degil burasi.

tanım: insan haklarından, hukukun evrensel ilke ve esaslarından bihaber yazar hezeyanı.

edit: avukat arkadaslarin fikri; entry'nin ilk halinin hakaret icerdigi ve bir kac ayri suclamaya konu olabilecegidir. mahkeme tarafindan istendigi takdirde eksi sozluk entry'i butun editleriyle mahkemeye ve avukatlara sunacaktir. entry'nin bir kisminin veya tamaminin silinmesi, degistirilmesi bir sey ifade etmiyor. yayinlanmis olmasi yeterli.
  • metrodaki vatandaş ne yapıyor da yobaz oluyor anlamış değilim

metroda ayakta durmak yobazlık oluyor herhalde
  • tdk sözlük'e göre "yobaz" kelimesinin üç anlamı var.

1. dinde bağnazlığı aşırılığa vardıran, başkalarına baskı yapmaya yönelen (kimse):

2. bir düşünceye, bir inanca aşırı ölçüde bağlı olan (kimse).

3. kaba saba, incelikten anlamayan (kimse).

videodaki adamın aşırılığa varan, başkalarına baskı yapmaya yönelen bir hareketi var mı? yok

bir düşünceye aşırı ölçüde bağlı mı? davranışlarından göremiyoruz.

kaba saba, incelikten anlamayan biri mi? kendisine karşı yapılan hayvanca davranışlara bile karşılık vermemiş.

peki videodaki diğer kahramanlar için aynı şeyi söyleyebilir miyiz? aşırıya kaçan kabaca, başkalarına baskı yapmaya yönelik davranışlar var mı? var.

tdk'ya göre adamın yobaz olduğuna dair net kanıtlar yok ama maruz kaldığı kişilerin yobaz olduğu kesin.

not: uzun yıllardır ateist olan biriyim.
  • bu cumhuriyet kurulurken buna benzer adamlarla kuruldu. görüntüdeki vatandaş kim bilmem ama kafasında sarık benzeri takke var diye de yerden yere vurmamak lazım. bakış açısını bilemem bu vatandaşın, belki meslek dolayısıyla karnı doymaya devam etsin diye reklam olmamak istedi. etrafta 58 tane kameralı telefon! adam belki hepimizden daha cumhuriyetçi nereden biliyorsunuz, belki orada tempo tutmamak için kendini zor tutuyor?
    az da çuvaldızı kendinize batırın, hakaretsiz eleştirin. bunun için de ister nutuk ister kuran okuyun benim derdim değil. ben zaten teistim.
  • ne guzel kandiriyorlar bizim saf vatandasimizi mazlumu oynayarak. hic bisey yapmamis yobazcik ah canim benim. acaba orada onlar 50 kisi olsa sen 5 kisi cumhuriyet kutlamak istesen ne yaparlardi? hem de senin ulkende? bu adamlarin cumhuriyete alerjisi var bunu o kucuk beyinlerinize sokun.
  • bian pelerinden kanatlar çıkıp vampire dönüşecek gibi
  • ulan adam metroda duruyor. duruyor sadece. ne demiş, ne yapmış? ne gerek var adamı çekip burada göstermeye? hem yobaz olduğunu nerden biliyorsun? insanları kıyafetine, şekline göre değerlendirmeyi bırakın artık be. yeter artık. bırakın insanları birbirine düşman etmeyi.. şunu yaparak benim gibi adamı bile sinir ediyorsunuz ya ne diyeyim size...
  • ülkeden tiksinme sebebi olan bir başka video. sağa dönsen çöp sola dönsen çöp.
  • ya birader vallahi normal değilsiniz ya. biri istiklal marşı söylenirken milletin ağzına zoom yapar, öteki cumhuriyet kutlamasında kur’an tilaveti dinlenirken çekilen videoyu “allahsızlar böyle kutlamayı bilmez” diye paylaşır. yok ayağa kalktın yok alkış tutmadın yok kur’an okumadın yok cumhuriyet kadını benim hayır benim. vallahi de billahi de gerçek birer ortadoğuluyuz. kavgaya yer arıyoruz.

tanım: kendi halinde seyahat eden bir insan.
  • siz nasıl insanlarsınız ya. sadece adamın dış görünüşüne bakarak yobaz diyerek ayrıştırabiliyorsunuz. insanların kıyafeti sizi nasıl bu kadar korkutabiliyor!

adam metroya binmiş. kimseye herhangi bir saygısızlık yapmadan yolculuğunu yapıyor. ne yapsın? bi bayrakta bana verin gidene kadar sallayayım deyip o amaçla binmediği araçta tanımadığı topluluğa dahil mi olsun? millet rakıları tokuşturunca yaşasın cumhuriyet ama tek amacı yolculuk olan adam sırf sakallı diye tü kaka. ikiyüzlüsünüz!

birlikte kardeşçe yaşama olgunluğuna erişin artık!
198 entry daha
hesabın var mı? giriş yap