• kargo şirketlerinin genel dağıtım merkezleri olur ya, mesela siz mecidiyeköyden kargoya verdiniz gönderinizi ve kadıköy şubesine gidecek. önce genel dağıtım merkezi sultanbeyliye yola çıkar oradan da kadıköy şubeye teslim edilir. istanbul - istanbul şeklindeki gönderinin "paketiniz kargoya verilmiştir" mesajını aldıktan iki gün sonra kargom nerede diye bir bakayım dedim. paketim erzurumda. müşteri hizmetlerini aradım, sordum: neden erzurum? telefondaki gayet şaşkın bir ses tonuyla: ben de bir anlam veremedim efendim. kötülemek için değil de hiç iyi hizmet verdiğine denk gelemedim ben maalesef. geç teslimat mı dersiniz, göndericinin ödediği kargo ücretinin alıcıdan da ayrıca tahsili mi dersiniz bunları yaşadık ama, erzurum ayrı. arkadaşa ev hediyesi diye aldığım paket beş aydır evimde bekliyor. anılarda kalmasın sözlükteki yerini alsın istedim.
  • istanbul - kristal şubesine bağlanmak için 22 dakika telefonda bekledim. ve bağlanamadım. zaten artık şöyle yapıyoruz, kulaklığı takıp telefonla arıyoruz şirkette; işimizi yapmaya devam ediyoruz. artık yarım saat, 1 saat allah ne verdiyse gidiyoruz zaten açmıyorlar diye.

sonra yanlış şubeye getirmişler diye orkide şubesini aramaya başladık, 3 dakika telesekreteri dinliyoruz; ardından da "aradığınız numara meşgul" ibaresini duyup hat kapanıyor. şimdiye kadar burayı da 8 kere aramışız, 3*8'den 24 dakika ve bir de tekrar arama bilmem ne süresi derken 25 dakika da buraya vermişiz.

allah'tan amazon geliyor, hepinizin köküne kibrit suyu dökecek...
  • ağır yalan söyleyen kargo şirketi. ofise verdim siparişi , şerefsizler kabul edilmedi yazıyor sisteme. ama eminim ki asla getirilmedi. ve hiç bir zaman telefonu açmıyorlar.
    uzak durulması gereken kargo şirketi.
  • 3 tane kargomu farklı yerlere teslim eden çalışanlara sahip sorumsuz firma. sisteme bir de teslim edildi diye not düşmüşler. vardım şubelerine, kardeşim ne zaman kime teslim ettiniz ürünleri diye yakınmaya başladım. ben derdimi anlatırken başka bir müşterinin aynı problemi yaşadığı için şubeye geldiğini gördüm. afalladılar birden. bölgeye bakan elemanı çağırdılar falan. herif yoğunluktan dolayı farklı yerlere bıraktım kargoyu diyor. dedim ben hep adresimde idim zaten. dedi abi ben oradan alıp sana yeniden teslim edeceğim. dedim kalsın dostum. zorunlu olmadığım sürece tercih etmem zaten sizi. yurtiçi kargo bile bunların yanında abdurrahman celebidir.
  • yalancı personelleriyle ünlü kargo şirketi
  • izmir'e gelen kargo gece yarısından sonra bir anda hareket etmemeye başlıyor. tam 1 gün geçtikten sonra arayıp veya mail yoluyla şikayette bulunuyorum. 1-2 saat geçmeden kargo görevlisi kapıya bırakıp gidiyor. işin iyice bokunu çıkardılar. zaten şube telefonları genelde personel tarafından açık bırakıldığından ulaşılamıyordu, şimdi hiç takmamaya başladılar.
  • gelen kargomu 7 gün sonra gidip kendim aldığım şirket.bide not düşüyor sahibi kargoyu istemiyor diye ne zaman bu kanıya vardığını anlayamadım.görüşmedik bile.madem getirmeyeceksin şubeden sonra teslimat yok deki bizde ona göre sipariş verelim.işimizi gücümüzü bırakıp kargo peşinde koşuyoruz.
  • çalışanlarına bol bahşiş vermek suretiyle gönüllerini hoş tutuyorum. onlar da gelmeden yarım saat önce, eve mi yoksa iş yerine mi getirelim chevirmen abla diye beni arıyor. ben de mutlu oluyorum onlar da.
  • bütün kargo şirketler arasında sorun yaşamadığım tek kargo. kurye ile de kanka oldum, ne zaman kargom olsa aynı gün hemen getiriyor.
  • herkes yurtici kargo'ya yuklenmis ama bence en les firma bu. trendyol'dan her yonlendirmede 6 haneli guvenli kodu giriliyor. acilan sayfadan da bir sey anlamak ne mumkun. aktarmada hat araci indirme, aktarmada torba doldurma, aktarmada sube araci indirme, aktarmada sube araci yukleme... yahu su agzindakini cikar, ne dedigin anlasilmiyor. bana ne sizin aktarmanizdan, hat aracinizdan? bir haftadir kargom evime 2 km mesafedeki ilcede ama nerde oldugu belli degil. subede mi, torbada mi, aracta mi, dagitimda mi?
hesabın var mı? giriş yap