• sediman dolgu ile anakaya arasında empedans kontrastına neden olan arayüzey.
    tekrarlı yansımalar
    hapsolan cisim dalgalarına neden olur
  • dualardir.

ilkokuldayken mekan degistirip baska bir yere tasindik. sikintim yok. okul guzel, insanlar guzel. din kulturu dersi var. odev sudur ki, su sureleri ezberle. benim icin sikinti yok. hafizam gayet kuvvetli. yeni oldugum icin hoca ilk beni kaldirdi. subhaneke suresini sordu, bende basladim. adam beni yerime oturttu. ulan dusunuyorum nerede yanlis yaptim? diye. kitapta ne yaziyorsa aynisini soyluyorum. megerse is oyle degilmis. misal kitapta yazan "bi hamdike" megerse soylenisi "bi hamdik" imis. ben kitapta ne yaziyorsa onu ezberledim, onu soyledim ama olmadi.

ulan zaten anlamiyorum. bu dayatma neden? tarih dersinde kitapta uc sayfayi ezberden soyleyen ben, iki uc duayi ogrenemedim. neden? anlamiyorum cunku. (bu arada kemal kara sen haksizsin ve senin icin laflar hazirladim)

sonra matematik ve fizik ile gerekliligin ne kadar onemli oldugunu anladim. ufkum acildi.
  • ozellikle yaz aylari şarkı sözleri basta olmak uzere tum pop sarkilari ezberimizdedir ve cok boştur; nasil ezberlendigini bile anlamayiz ama duya duya ezbere girer iste...
  • ba beyli bala bula bambur leyli bab bub.
  • memoli'yi hala blok flütte çalabiliyorum. dizi biteli 15 sene olmuştur ben müziğini unutamadım.
  • ılkokulda, gokhan ozenin aramazsan arama sarkisinin, tersten soylendigi hal ...
  • kono bangumi wa goran no suponsa no teikyo dei ookuri shimasu.
  • istiklal marşını ezberlediğini ve bunun saçma olduğunu düşünen beyinsiz; eminim sen ezberle yememişsindir. ilk iki kıtasını bildiğine bile emin değilim. ezberlediysen de sindirememişsin nerenle ezberlediysen artık..

neyse bana gelecek olursak. alakasız bir akrabanın doğum gününü ezberledim. ve hala biliyoruım. hayır ben ilk iki evlilik yıl dönümünü unutan kişiyim ya unutmak istiyorum..
  • www.bombabomba.com
    (bkz: ismail yk)
  • (bkz: aleksandır)
    bilmeyen bizden değildir..
hesabın var mı? giriş yap