şükela:  tümü | bugün
50 entry daha
  • yine öğretmen olurdum sanırım. sevdiğim işi yapıyorum, branşımı da çok seviyorum. illa farklı meslek söylemem gerekecekse de yine şu ankine paralel bir şeyler söylerdim. kütüphanede çalışmak ya da bir sahaf dükkanı açmak gibi.
  • galatasaray scout şefi
  • dansçı
  • yazılım mühendisi
  • yine dünyaya gelsem, kesinlikle yine aynı mesleği seçerdim. mesleğimi çok seviyorum.
  • dilenci. dayın yoksa yüksek yerlerde, kafa yormadan kazanç elde edebileceğin bir meslek. neye akıl fikir yoruyosun ki bu memlekette. sen bi yerlerini de yırtsan, yeğenler oluyor hep kazanan. bu saltanatın kölesi olmaktansa dilenci olarak daha çok kazanır insan. hem fakir kalanına rastlamadık bu dilencilerin.
    şeytan diyo topla tası tarağı, git başka bi şehre, bu yaştan sonra da olsa başla. ama elim ayağım çok düzgün maşallah. tipten kazanırım belki ama elden ayaktan kaybederim diye korkmuyo değilim.
  • nasıl yazılmadı bilmiyorum ama

(bkz: narkotik)

of ulan
  • orman sefi, bolge sefi kisaca ormanci.
  • saç sakal bir arada balıkçı teknesinde dayı olmak.
  • futbolculuk. zamanın da yaşıma göre çok güzel ve estetik futbol oynardım. sol ayaklı olmamdan ötürü kendime roberto carlos'u idol edinmiştim. mersin'de fenerbahçe'nin eski oyuncusu levent hoca'nın (soy ismi aklımda değil, fakat şeytan rıdvan'la aynı jenerasyonun oyuncusu) kurduğu alt yapı tesislerinden birindeydim. bir gün dediler ki ; bir etkinlik düzenleniyor, sizi istanbula götüreceğiz ve fenerbahçenin as altyapı scout ekibi de gelip izleyecek..efendim yol parası 50 tl idi ve ailem memlekete gittiği için o kadar param yoktu. kara kara düşünüp, başımı eğmiş eve giderken yerde 50 tl buldum.. evet bu bir işaretti bence. o heyecanla ablamı aradım ve o da bana ; parayı almamı ve eve gelip burger king menü yememizi söyledi. bende tam olarak böyle yaptım... evet, belki geleceğim olacak kader anımı böyle çizmiştim... ben bir malım.
240 entry daha