• kitabın koleksiyonluk olduğunu ve manevi değerini anlayamayıp maddi hesaplar yapan sizin gibi insanlar yüzündahhgajhsdgg daha fazla yazamadım, hangi ideolojiye sahip olursan ol duygularının sömürülmesine izin verdiğin sürece yolan birileri çıkacaktır. tosuncuğa duyduğum gibi bu kitabı basanlara da saygı duydum.
  • bir örnek vereyim; yıllar önce bir merkez bankası hatalı bir bozuk para basmıştı da maddi değeri olmayan hatta sakız bile alamayacağın o para binlerce dolara satılmıştı kardeşim. sence o parayı satın alanlar aptal mıydı, yoksa koleksiyon amacıyla mı almıştı.tamam cahilsin, her platformda bu konu ağızlarda sakız olmuş ama siz de biraz uyanık olun her şeye atlamayın.
  • madem çok atatürkçüsünüz nutuk var, koleksiyonlaştırılması için öncü olabilirdiniz. kaynakçaaı bile olmayan kitabu nasıl koleksiyonlaştırabiliyosunuz? bence liderler hakkında böyle kaynaksız kitaplar toplatılmalı.
  • o beşiktaş kırmızıkedi'de sergileyecekleri nüshayı cam fanusun içine koysunlar, pis fakirler (halk), o kirli yağlı elleriyle dokunup ata'mızın aziz hatırasını kirletmesin,
    "halk plaja akın etti vatandaş denize giremiyor", tehlikenin farkında mısınız!..
  • (bkz: entry nick uyumu)

baktim kimse yazmamış.

iyi kotu ortada bir hesap var tebrik ederim ancak ugrasmaya degmez alan alsin almayanin pek de laf etmesine gerek yok.
  • cildinde ve kutusunda shantung-s cilt bezi kullanıldı, japonya'da sırf bu iş için üretildi.
    isveç'ten munken pure kağıt getirildi.
    almanya'dan gmund color glatt kağıt getirildi.
    bilmem nereden mürekkebi özel alındı
    diğer bilmem nereden yazarı yazdı
    ...
    ..
    .

atatürk, yerli malı kullanmaya teşvik eden bir önderdi!
    "türkler! türk malı alınız, türk malı kullanınız; türk parası, türk toprağında kalsın" m.k.atatürk
  • bu meseleyi çok abarttığımızı fark ettim. tamam ben de karşıydım en başında ama bir kitaba 2500tl veren adama 2500tl koymaz zaten. o adam zengindir bu paranın tantanasını bizim kadar yapmamıştır. alan memnun satan memnun ne diye gündemi meşgul ediyoruz anlamıyorum
  • arz talep meselesidir. kimseye zorla kitap satilmamiştir. bence özdil ve yayınevi şuan 1881+1923+1938 formülünü kullanmadıkları için uzuluyorlardir.
  • bu hesabı yapan arkadaş muhtemelen mercedes s350 model bir araç için 1.600 kg demir, 300 kg plastik ve 50 kg kumaş hesabı ile 50.000 tl maliyet hesaplayacaktır.
  • doğrudan alanları oranlayarak hesaplanan değer gerçek sonuca yakın olabilir fakat yine de tam sonuç değildir. zira hesaplanan alan ne ise size tam o kadarlık yekpare parçalar lazım. fire olacak yani. ayrıca kimse yapılan bu hesaba boş iş demesin, kağıdını översen maliyetini hesaplarlar. bu kitap konusundaki söyleyeceğim şey de aha bu olsun.
hesabın var mı? giriş yap