• neden dönelim ki
    burada hayatımızı kurmuşken türkiye de yeni bir hayata başlamak zor olur bana göre
  • düşünmezler bence.

hatta beni de evlat edinsinler ben de.geleyim. geleyim mi be?
  • düşünüyolar tabii ki.

ama bir çoğu orda kazandığı 1'i burda 8 yapıp, o kazandığıyla burda kolayca ev - dükkan alıp, ordan euro - dolar üzerinden emekli olduktan sonrası için düşünüyo.
    millet salak değil. biliyolar türkiye'de hiçbir şeyin garantisi olmadığını. emekli olmadan gelince burda aç kalacaklarını biliyolar tabii ki.
    adamlar ordan emekli oluyo, maaşı euro üzerinden alıyo, bi de burda evleri oluyo ( olmayanını görmedim ), mis gibi yaşayıp gidiyo. ne işi var elin gavur memleketinde emekli olduktan sonra?
  • buyuk konusmamak lazim ama 25-30 sene sonra ancak emekli oldugumda donerim sanirim. gayrimenkul alip sakin bir hayat surdurum kalan omrumde.
  • bence çoğu döner. emekli olduktan sonra niye dönülmesin ki? çoluk çocuğum yine kalmaya devam edebilir ama ben zaten emekli olunca kazanacağımı kazanmış olurum. türkiyede güzel bir yerde de ev alırım. ondan sonra zaten yurtdışından döviz olarak gelen emekli maaşım burada en az 7 8 kat daha değerli olacak. mis gibi hayat.
  • istediğin zaman gelebiliyorsan, orada kazanacağın asgari ücret burada genel müdür maaşına eşitse tabiiki geri dönersin. yaparsın tatilini sonra siktir olup geri gidersin, insani standartlarda yaşar, çalışır; burada kalsa it muamelesi göreceğin yerde gelir ağa -paşa olarak karşılanırsın.

bir de buraya gelip ortamlarda "ağa türkiyemin gözünü seveyim, xxx öyle değil, orada sürünüyoruz, yaşam çok zor" dersin. kim bilecek?
  • turkiye derken ataturk un kurdugu ulke mi yoksa rte nin icine ettigi yeni turkiye mi?

ilki icin maalesef rte gittikten sonra bi 100 sene ortaligin toparlanmasi lazim.
  • varolan gitmeyi planlıyorken
  • son 2 haftadır türkiye’deyim, istanbul’da daha önce nasıl yaşamışım diyorum. göt kadar kaldırımlarda üstüne üstüne gelen suratsız insanlar, sıfıra yakın yeşil alan. kanser olmadan kurtulmuşum.

istanbul dışında akdeniz, ege’de bir yerde aynı ekonomik seviyeyi bana verecek bir yer olmadığı için dönmem zira euro ile mortgage borcuna girdim.
  • dusunmuyorum. dusunen birine de rastlamadim.
hesabın var mı? giriş yap