• 112 bu arçelik servisi mi sandınız.
  • 112 personeline en ihtiyaç duyulan anda yerlerin pislenmesini sorun edecek beyinlerin olduğunu gösteren durum.
  • tlc'de takıntılı tiplerin umursayacağı bir durum.
  • gerçekten hastaniz için çok üzüldüm. çok geçmiş olsun. allah size kolaylik versin.
    konuya gelirsek, yazdiklarini iki kere okudum. seni de anlamaya calistim. ama içimden sadece şunlari söylemek geldi;
    sikmişim halısını
  • sağlık çalışanı her gün saçma sapan dalga geçenlerin çağrısıyla uğraşsın sinirlenip kendisini tartaklayanla ilgilensin sonra hastasın belki aciliyet var diye apar topar hastaya müdahale için eve girsin ama tüh ayakkabıyla dalmış(!) sen o esnada bunu düşündüysen zaten sen hastayı düşündüğün için 112’yi aramamışsındır senin derdin bambaşka(!) onun çaresini 112 bulamaz o iş yaş.
  • yani maksimum 2-3 halıya basıldı diye (hele ki sağlık söz konusu iken) sözlüğe başlık açılmış ve bilmem kaç sayfa entry girilmiş,

valla söz konusu sağlık ise direkt salon penceresinden ambulansı soksunlar gıkım çıkmaz,
  • uzun yıllardan beri yapıyorlar bunu. mesleğim gereği çok şahit oldum bu duruma. bazen galoş takıyorlar sanki vebalı bir yere giriyorlarmış gibi. belki ayakları kokuyordur dedim ama yok kardeşim, o zaman terlik taşısınlar yanında. en güzeli hasta olunca 112 ekiplerini eve çağırmamak.
  • 2 kez 112 yi aradım, her iki seferde de son derece duyarlı, nazik arkadaşlar geldi eve, sağolsunlar babama kendi babalarıymış gibi davrandılar. önemli olan içlerindeki vicdan ve insalık duygusu, ayakkabı nedir ya. tekrar tekrar teşekkürler
  • sanırım 13 sayfa boyunca hiç kimsenin yadırgamadığı olay. bir de başlığı açan, editlerle cevap veriyor hala utanmadan. sözlük forum değildir. senin zamanın bol, belli ki canın sıkılıyor. pembe götlü bir hasta yakınının sözlüğün ırzına geçmesinden başka bir olay değildir.
  • ne yaparsan yap bu milleti memnun edemeyecegini gosteren durum. acil durum demis 112 cagirmissin, ay evim camurlandi mi derdin?

koyun can, kasap et derdinde amk. hatta itfaiye de yanan eve ayakkabilarini cikarip girsin.

(ara: akil fikir)

edit: galos diyenler acaba hayatlarinda galos takip bir eve girdi mi? ozellikle halida inanilmaz kaygan oluyor. eviniz birden fazla katli ve hali kapli merdivenleri varsa baya baya paldir kuldur durumu soz konusu. bir de hali kapli merdivenden ayakta galos sedye indirdiginizi dusunun, kazaya davetiye. ulan elalemin ne buyuk derdi varmis arkadas. benim bir sevdigime bir sey olacak da 112'yi arayacagim, birak ayakkabisi ile ugrasmayi, evi uzerine yaparim yeter ki yardim etsin.
hesabın var mı? giriş yap