• müthiş finali ile gözlerimi doldurmuş ve bu ülkeden bir kez daha umutlanmamı sağlamış maç olmuştur.evet alt tarafı bir maç ama hâlâ bir yerlerde atatürk ve cumhuriyetine sahip çıkan insanlar olduğunun sağlam bir kanıtıydı.

teşekkürler akhisar taraftarı.
  • beşiktaş taraftarının diğer büyük tabir edilenlerden hiç farkı olmadığını gösteren bir maç daha.
  • beşiktaş'ın şampiyonluk yolundaki kritik akhisar deplasmanında 3 puanı, 3 golle aldığı süper lig müsabakasıdır. goller babel, negredo, babel. geçen hafta göztepe maçından sonra bu karşılaşma için çekincelerimi dile getirmiştim. özellikle cuma maçlarındaki performansımız ve akhisar deplasmanı olması sorun yaratabilir diye düşündüm ama yanıldığımı itiraf etmeliyim.bu maçta aynı göztepe maçındaki rahatlık ve laubalilik pas hatalarına neden oldu özellikle 1. bölgeden çıkışta, 2. bölgedeki rahat paslaşmalar pas hatalarına ve beşiktaş kalesine atağa döndü.şenol hoca nihayet gerçek orta sahayı buldu.atiba medel ikilisi beşiktaşın orta sahasıdır. kabız tolgay ve vitaminsiz oğuzhan maalesef merkezde yeterli verimi sağlayamadılar. neden medel atiba? ikisi olduğunda ileri uç elemanları savunma anlamında ve kondisyon anlamında daha rahatlar.oğuzhan olduğunda savunma için daha fazla geri gelmek zorundalar.tolgay olduğunda ileride pas trafiğinde eksik kalınmakta.tolgay bu sene ceza sahasına kaç kez girdi.kaç kez ceza sahasına yaklaştı incelenmeli derim.
  • bazı rakip takım taraftarlarında akıl izan kalmamış. şikeci sizsiniz, parayla/şikeyle beşiktaş’tan çaldığınız kupalar götünüze girsin.
  • beşiktaşımızın sanılanın aksine rahat bir oyunla 0-3 kazandığı maç olmuştur.
    beklediğimden daha rahat bir maç izlediğimi söylemeliyim. akhisar maçları bizim için her zaman sıkıntılı geçen maçlar olmuştur. maçın başında babel ile bulduğumuz gol maçın bizim adımıza rahat geçeceğinin göstergesi oldu. daha sonra topa sahip olarak oyunu sürdürdük. negrodo'nun pozisyonu iyi takip ederek ikinci golü atması takımı daha da rahatlattı. yine topa sahip olarak oyuna hükmederken, gereksiz top kayıpları ile önde yakalanarak rakibe birkaç pozisyon verdik.
    ikinci yarıda ise yine babel'in güzel golü ile maça başlamış olduk. skor akhisar adına döndürülemez bir noktaya geldi. rakibi tebrik etmek istiyorum. ellerinden geldiğince oyunu çirkinleştirmeden oynamaya çalıştılar. yine dönem dönem gereksiz top kayıpları yaparak rakibe pozisyon imkanı verdik. bu gereksiz kayıpları yapmamak için biraz daha dikkatli olmalıyız . fabri, caner, adriano, pepe, medel, babel, tosic oldukça iyi oynadılar. atiba top kapmada iyi olsa da gereksiz geriye top oynayıp, riskli paslar vererek rakibin pozisyona girmesini sağladı. dikkatli olması lazım. caner ofansta oldukça iyiydi. defansta bazen kademe hatası yapıyor ama son birkaç maçtır bana göre gayet güzel oynuyor. eski agresifliği de yok gibi. ricardo güzel bir dönüş yaptı diyebilirim. ara sıra gereksiz tercihler yapmış olsa da takım oyununa uyumlu oynamaya çalıştı. umarım lig sonuna kadar böyle oynamaya devam eder. babel de iki güzel gol atarak bu sıkıntılı deplasmanı rahat geçmemize oldukça yardımcı oldu. son birkaç haftadır toparlanma sürecine girdi ve skor anlamında güzel katkı vermeye başladı.
    tüm takım ve tribündeki taraftarları tebrik ediyorum. akhisar seyircisi ile söylenen izmir marşı çok güzel oldu. kaldı beş maç. son maça kadar mücadeleye devam.
    siyah ulan!!!
  • kartalımın galip gelerek maç başına ortalama 2 puanı geçtiği maçtır.
    başakşehir'e gelirsek, toplamda 9 maç üst üste kazanamayacağı kesin. istatistikler öyle diyor.
    biz bu cimbomu deplasmanda net yeneriz.
    ben çok iyimser ve umutluyum kendi adımıza.
  • başak'a yenilmeseydik şimdi olay çok başka olacaktı. 10 kişi kalmış takıma 1 gol atamadık. yanarım ona yanarım.
  • maça dair son bir not. kendi ülkemde kendi stadımda benim toprağımda bütün stadın izmir marşını okumasını, spikerin bunu dile getirmesini, atamın adının geçmesini ne büyük bir mutlulukla, boğulmaktayken bir anda ciğerlerimize dolan büyük bir nefes gibi hissettik hepimiz.ne hale geldik böyle, ne hale getirdiler bizi. kendi ülkemde marşın sesi kısılmadı aha spiker marşın adını söyledi diye sevinir olduk.
  • yok yok, belli birşey ki çocuklar inanmış.
    maşallah ilk düdükten son düdüğü kadar askerden gelmiş gibi oynadılar.
    geçen hafta göztepe, bu hafta akhisar derken hamdolsun bugün de futbola doyduk.
    hiç bozma kartalım, aynen devam.
    (bkz: bizler inandık siz de inanın)
    gerisi kendiliğinden gelecek zaten...

editovski: bu arada bahsetmeden geçmek olmazdı,
    maçın sonlarında her iki takım taraftarının beraber söylediği izmir marşı da pastanın üzerine kondurulan bir çilek gibiydi adeta.

ezcümle; havanın böylesi güzel olduğu bir bahar akşamında güzel bir futbol ziyafeti izledik ege semalarında.
    sahada oynanan futbol gözlerimizin, tribünden duyduğumuz marşlar da kulaklarımızın pasını sildi.
  • maçın son entry’sini girelim ve bu güzel geceyi kapatalım.

bir maç daha bitti beşiktaş’lı kardeşlerim. bir adım daha ilerledik.

5 maç kaldı.

5 final.

alınacak 15 puan.

74 puan ile gelen şampiyonluk
hesabın var mı? giriş yap