şükela:  tümü | bugün sorunsallar (4)
11114 entry daha
  • artik cidden boku cikmis bir piyasadir
  • aşağıdaki entry de arkadaş bu konudan bağımsız bir şekilde durumu anlatmış aslında. galerilerde araba yok. bir süre daha olmayacak. dolayısı ile acelesi olan kişiler bekledikçe hüsrana uğratacak.

bir ihtimal, seneye yaza doğru bir miktar düşer fakat yaz mevsimi de arzın en yüksek olduğu dönem. yani biraz zor.

ytd. fakat alacak varsa ertelemesin boşuna. ben yandım zamanında. bu başlıktaki altındaki diger enrtylerime de bakabilirsiniz.

(bkz: #115440696)
  • patlaması an meselesi olan piyasadır.
    çok canlar yakacaktır.
  • alıcısı,satıcısı, experi, tamircisi, parcacısı, bankacısı,çaycısı, öğretmeni, işsizi,güçsüzü,.... abartısız 2 milyon kişinin ekmek yediği piyasa.

tutan tuttuğunu beceriyor.
  • kimse benzinin 7tl olmasını yazmamış.
    bir de km de şu kadar kuruş diyor peki ya yaklaşan bakımları, eskiyen parçaları, şu bu derken büyük maliyet araç sahibi olmak.

30km yol şehiriçi trafiği ve amortismanıyla beraber 20-40 tlye gelmekte.
    otobüs ise pandemi koşulları görece tenhalaştı istanbul'da.

7 tlye binip, içeride sözlük, 0 stres yolculuk yapmak daha doğru kendi adıma.
    yaşlım ve kızım olmasa otomobil yerine karavan alıp, daha spor sürüşü olan bir motosiklet isterdim. istanbul kadıköy, beşiktaş, üsküdar gibi merkezlerde 2. el ya da 0 alıp araç kullanmak saçmalık.
  • fiyatlar düşer mi ?
    kredi oranları çok ciddi arttı, kredi vadesi 36 aya düşürüldü, ağustosda başlayan 6 ay sonra ödemeli kredilerin ödemeleri geldi, dolar biraz olsun uslandı, hükümet söylemleri yumuşadı, aşı çalışmaları hızlandı, kış geldi, piyasaya sıfır araç girme hızı arttı, fiyat düşecek korkusuyla panik başladı vb nedenleri gözonune alırsak fiyatlar düşermi sorusuna bi cevap bulunabilir.
  • insanları salak yerine koymaya çalışan kişilerle dolu piyasa. 1,5 ay önce aracımı 105 bine satmıştım. araç 3 ay ilanda 110 bin tl ye durdu(temmuz-ağustos-eylül). bir kişi bile arayıp göreyim demedi. ilk gelen bu arkadaştı. arabayı satın aldıktan bir kaç gün sonra pasta cila çektirip malum siteye 139 bin liraya ilana koydu. 1,5 aydır satmaya çalışıyor. bugün baktım fiyatı 133 bine indirmiş.

lan salak, o araç 130 bin lira etse zaten ben satardım. arz-talep dengesinde o araç 130 bin lira etse kimse sana bir şey demez. aç gözlüsünüz, bu yüzden elinizde patlayacak. piyasada ki çoğu aracın hikayesi böyle olunca fiyatlar tabi ki köpük oluyor. yeni araç için fellik fellik araba bakarken, böyle hikayeleri olan bir aracı satın alan salak olmak koyduğu için şu zamana kadar almadım. şükürler olsun ki şirkette yeni yılda araç vereceğini açıkladı.

acil araç ihtiyacı olan arkadaşlar, işiniz zor. tavsiyem alacağınız aracın, önceki sahibinde kaç aydır olduğunu öğrenin. bence 6 aydan daha kısa süreyse o araçları almayın. gidin aynı fiyata 2-3 yıldır kullanan adamdan alın ki, bu aç gözlülerin ekmeğine yağ sürmeyin.
  • "favori ilanınızın fiyatı düştü."

son aylarda özeti bu cümle olacaktır.
  • geçen sene bu ay 40 liraya aldığım araba 95 lira olmuş. düşse düşse kaça düşecek 80'e mi?

durum zaten yeterince saçma bir hal aldı. 20 yıllık arabalar olmus 70 bin.
  • herkes fiyatlar düşsün istiyor araç almak için ahahah sıkıntı şu herkes almak isteyince düşmüyor işte
43 entry daha