• lacasa de papel etkileri bunlar. yapanlar müthiş bir iş başarmış gibi gururlanmışlardır kendileriyle. "düzene garşı çıktık" filan.. tipik solcu romantizmi.
  • 31 mayıs 2019: tunç soyer, izmir büyükşehir belediye başkanlığını kazandığında çav bella eşliğinde dans ederek kutlamıştı.
    1 mayıs 2019: tunç soyer 1 mayıs kutlamalarına katılarak çav bella söyledi.
    2 ağustos 2019: tunç soyer toplu iş sözleşmesi imzalanması sonrasında çav bella ile kutladı.
    23 nisan 2020: 23 nisan kutlamaları sırasında eşiyle otobüsün üzerinde şehri dolaşan tunç soyer'in otobüsünden "çav bella" çalındı. [12:07]

camiden çalmak için "çav bella" şarkısının seçilmesi tesadüf değil.
    izmir büyükşehir belediyesi/tunç soyer tarafından yapılmış gibi bir algı bırakmak için çav bella kullanılmış.
  • bundan da mağduriyet ürettikleri yetmiyormuş gibi olayı vatan hainliğine getirmiş davarlar. herkes bir gün fenerbahçeli olacak efsanesi gibi bunların haricindeki herkes bir gün vatan haini olacak bu gidişle.
  • tanım: ramazan ayında yapılarak halkı daha çok kışkırtabileceği bilinen provokasyon.

hiç unutamayacağımız bir yılın yine hiç unutamayacağımız ramazan ayı bitiyor bugün. allah nice güzel ve bir arada geçirebileceğimiz bayramlar nasip eder inşallah.

camide çav bella çalınmaz. bu şerefsizliktir ve cezası ağır olmalıdır.

camide dombra da çalınmaz.

camide sandalyelere oturup siyaset programı da yapılmaz.

camide cuma hutbesinde siyasi propaganda da yapılmaz mesela.

aynı caminin minberinde bu ülkenin insanlarını ayrıştırmak da suçtur.

velhasıl kelam her kim olursanız olun camilere mide bulandıran siyasetinizi bulaştıramazsınız. o camilerden sadece ezan, sela ve istiklal marşı yankılanabilir...
  • ülkemizde ne yazıkki bu tür siyasetin alıcıları hep var olmuştur. bu tarzı daha önce maraşta,çorumda,madımakta irili ufaklı bir şekilde gördük. burada bu vakada varılmak istenen bir hedef var, bir proje var,bir algı var.bir süre insanların zihninin buralara yogunlasması iştenmiş. bir maduriyet yaratılıp toplum refleksi oluşturulmak istendi,bana göre bu başarılamadı.chp yi baş aktör yapma çabaları görülmekte bu nafile bir çaba.kafasının içindeki beyin biraz çalışıyorsa bir insanın buna inanması epey zordur bunun chp nin işine yaramayacağını çok iyi bilir,zira literatür de buna 'kendi ayağına kurşun atmak ' denir...
  • ne kadar iğrenç bir zihniyetsiniz siz? sonra da ortaya düşüp şey dersiniz: biz herkese her şeye saygılıyız isteyen istediğini yaşar.:d bi bıraksanız da herkes istediği gibi yaşasa
  • şöyle bu tarz sistemlere meraklı, onları kendine hacklemek için bir amaç koymuş bilim meraklısı küçük araştırmacı veya bilim çocukları grubu çıksa da olay biraz daha mantıklı hale gelse keşke...
    kendilerine ve ailelerine emniyet yetkilikleri gerekli uyarıları ve tembihleri yapıp olayın tekrarlanmaması gerektiği aktarılsa ve bu çocukların yeteneklerini geliştirip daha faydalı alanlarda kullanmaları için devlet ve eğitim kurumların sistemine dahil edilmiş olsa.
    biraz fazla ütopya oldu gibi ama olsun.
    olayı yapanlar aklı başında yetişkinler ise de mutlaka gerekli cezai işlemler uygulanmalıdır...
  • buna sevineni anlayamıyorum arkadaşım. yeri geldiğinde dinciler saygısız vs dersiniz, sonra misliyle karşılık verirsiniz. böyle yaparak haklı mı çıkmaya çalışıyorsunuz?
    işinize gelince inanç özgürlüğü diye kıçınızı yırtarsınız ama onlara saygısızlık yapılınca oh olsun der sevinirsiniz. ikiyüzlülük değil de nedir bu.
    çok mu zor saygı duymak?
    biri puta tapıyor diye aşağılanır, biri inançsız diye aşağılanır, biri dindar diye aşağılanır. nee olur ya herkes hoşgörülü olsa. böyle yaparak kendi dalımızı kesiyoruz, hiçbir siyasi partinin umurunda değiliz. biz kendimizi ötekileştirdikçe siyasilerin ekmeğine yağ sürüyoruz. bize bizden başka zarar veren başka bir şey yok. biz kardeşçe hoşgörü içinde yaşarsak ülkemize ve bize kim zarar verebilir.
  • seçim zamanı cami minaresinden erdoğan'ın seçim şarkısının çalınmasına tepki göster(e)meyenlerin görünce mal bulmuş mağribî gibi atladığı yakışıksız olay.
  • dun gece sahur cavbellasi okunduktan sonra uyandim su icmemedim o yuzden ramazanın son akşam cavbellasi okunmasını iple çekiyorum, benim icin susuz bir ramazan son günü olacak..
hesabın var mı? giriş yap