• hepimiz en yakın dostlarımız tarafından sırtımızdan hançerlenmişizdir. hayatın olağan akışı.
  • (bkz: some andropoz problems)

şu satırları yazmaktan gerçekten hicap duyuyorum. kenara çekilme vakitleri gelmiş iki büyük duayenin kavgasıdır.

21. yy ilk çeyreğinde türkiye’ye dair güzel anımsanacak birkaç fenomenden ikisidir yılmaz özdil ve uğur dündar. bu karanlık yıllarda atatürk için cumhuriyet için medeni değerler için yani özünde devletimiz, vatanımız, türkiye’miz için verdikleri mücadele uzun süre unutulmayacak. ancak artık görüyorum ki yaş hadleri sebebiyle bu mücadeleye devam edecek durumda değiller.

üç günlük dünyanın sonbaharında bu kavgaları bırakın mutlu olun abilerim. en çok sizin yüzünüz gülsün isterim. davanız için biz halk olarak minnettarız. siz yeterince yük çektiniz. artık bütün ümit gençlerdedir.
  • ugur dundar zannedildigi gibi degil. zamaninda gizli kamera ile doktorlara saldirarak bedava ün yapti. burda akhisarda zeytin üreticileri çagırdi ama haberinizi para kardılıgí yaparim dedi. rusvetçi bir tiptir. suya sabuna da dokunmaz.hatta kritik resim bile vermez. ben y ozdilin her ne kadar sevmsem de dogru söylediğini düsünüyorum.bosa niye konussun?
  • herkes ugur dündar'i cok övmüs ama yilmaz özdil'den yazsam davalik olacagim sekilde nefret eden birisi olarak dedijlerinde dogruluk payi cokca var.
    ugur dündar sandiginiz kadar temiz biri degil. ugur dündar, fatih altayli, soner yalcin, yilmaz özdil, ismail saymaz vb bunlar ayni cenahtan yazarlar. bunlar hukumetlere istedikleri kadar giydirsin, asla bir sey olmaz bunlara.
    ha soner yalcin ergenekon'dan tutuklandi diyebilirsiniz ama arka plani farkli.

türkiye siyasi tarihini ve kisilerin iliskilerini iyi analiz edin. ugur dündar diye duayen dediginiz kisilerin kirli camasirlari cok daha sonra zamani geldiginde cikacaktir. o zaman da sedat peker'in anlattiklari gibi siz sasirirken bizler sizlere g.tümüzle gülecez *

t: muhtemelen danisikli dövüs diyebilecegimiz sacma sapan bir sözde kavga.

ancak ugur dündar genclik yillarindaki bir haber videosundaki gibi yözdil yavusagini dövüp küfür etse cok gülerim. icimin yaglari erir.
    efsane video linkini de buraya birakayim bilmeyenler icin.
  • bunların genel hastalığıdır. pire için yorgan yakarlar. anlık çatışmalar 10 yıllarca sürecek nefrete dönüşür.
  • uğur abinin yanındaki gazeteci beyefendinin* açıklamalarından anladığım kadarıyla,

bi kanal kurmuşlar.
    +1 adını koymuşlar. (2013-2015 yayın hayatı)
    logosunu falan çizmişler.
    özgür yayın yapacaz demişler.
    kanalı kurduklarında patronu yokmuş. patronaj lazımmış?
    çok değerli bazı iş adamlarıyla yemekler yiyip bir araya gelmişler...
    en sonunda altan ertürk denen bir isim (sanırım tanımıyorlar?)
    birilerinin önerisiyle gelmiş ve patronaj olmuş.
    sbk yokmuş, ekim alptekin'i tanımıyorlarmış.

uğur dündar der ki;
    - adam yemin billah etmiş ben tek kişiyim demiş, benim başka ortağım yok demiş, dışarıyla hiç bir bağlantım yok demiş, bunları yemin billah ederek bize söylemiş, ondan sonra biz ayrıldıktan sonra ekim alptekin çıktı benim ne alakam var?

uğur dündar, yılmaz'ın ismail saymaz'a kafayı taktığını bu yüzden hazımsız olduğunu söyledi.
    uğur dündar ve yılmaz özdil'in sanırım bir süredir arası limonî...

yılmaz özdil soruyor:
    - sonuçta kanal kiminmiş?

uğur abi, tanımadığın ve birilerinin aracılığıyla karşına gelen ve yemin ederek vallaha tekim diyen adama inandın ve hiç araştırmadın mı?

yılmaz özdil, iddia ettiğin gibi sen kanatlarının altına ismail'i falan aldın diye içerlemiş olabilir tamam da...
    araştırmadan etmeden, ne idüğü belirsiz adamlara gel patron ol denir mi?
    yarım yüzyıldır araştırmacı gazetecisin abi.
    hiç mi arkasında kim var diye bakmadınız?

sonuçta üzücü tabii iki sevdiğimiz insanın birbirine girmesi.

*tuncay mollaveisoğlu imiş. tanımıyor olmam benim ayıbım olsun. kanalın kurucusu olarak kayıtlara geçmiş.
  • ve beklenen oldu, sulh ilan edildi. benim hatiramda ise (ilerleyen yastan olsa gerek) en ufak olaya feryat figan koparmaya hazir duayen bir gazeteci ve yazilarinda referanslarla betimlemelerle en yakin dostlarinin bile kafalarini karistirip yanlis anlamalara yol acan, bu yanlis anlasilmalar sonucu sebep oldugu seyleri belki de umursamayan tecrubeli bir gazeteci kaldi.

at izinin it izine karistigi boyle zamanlarda bu angaryayi koparan "muhalif" diye sizleri mi izlicez biz simdi... n'apcaz?
  • uğur abinin yaşlılığına vermek lazım zaten kendisi de o gece duygusal bir çıkış yaptığını bugünkü tele 1 yayınında kabul etti. ortada çok yanlış bir anlaşılma olmuş çözülmesi sevindirdi.

akçomarların da hayalleri suya düşürmüştür. dağılın amına koduklarım. size burdan ekmek çıkmaz.
  • uğur dündar'ın kendi kendine uygun gördüğü "duayen gazeteci", "türkiye'nin en güvenilir gazetecisi", "araştırmacı gazeteci" gibi sıfatları, ünvanları hep şüphe ile karşılamışımdır.

eleştiriye bile bu kadar kapalı bir kişi. kendisine laf gelince "cenazeme gelme" noktasına taşıyarak konuyu saptırıyor.

(uğur mumcu da zamanında bu zatı sevmezdi.)
hesabın var mı? giriş yap