• fox'tan onay alması durumunda jack bauer'ın olmayacağı spin-off dizi.

https://twitter.com/…iniz/status/688059937382109184
  • kiefer sutherland de dahil eskide gördüğümüz hiçbir 24 oyuncusunun olmayacağı dizi.
  • jack bauer içermediği için mesafeli yaklaştığım dizi.
  • jack bauer kral adamdır, severiz ama dizinin ikinci sezonundan beri bauer'ın 'süper kahraman'a dönüştürülmesi ve inanılmaz şekilde sürekli hayatta kalması, ölümlerden dönmesi falan benim de kafamı karıştırdı ve arada bauer yerine başka bir ajanın maceralarını konu alırsa dizi daha sürükleyici olabilir diye düşünüyordum; bakalım çekilince nasıl olacak

not: bauer olmasa da, chloe falan olsa iyiydi ya, eski yüzlerden birkaçını görsek iyi olurdu
  • corey hawkins başrolü oynayacakmış. bana müsade, size rast gelsin arkadaşlar.
  • başrol için miranda otto ile anlaşılan dizi.
  • başrolünde corey hawkins tarafından canlandırılacak eric carter diye bir elemanı barındıracak yeni 24 sezonu. dizi hakkında yayınlanmış bilgiler sınırlı ancak şimdiye kadar açıklanmış bazı şeyleri toparlayacak olursak, eric carter eski bir amerikan ordusu mensubudur ve ordudan döndükten sonra evlenip virginia'ya yerleşerek yeni bir sayfa açmaya niyetlenir. evlendiği kişinin de erkek kardeşinin eski kız arkadaşı olduğu bilgisi paylaşılmış, yani ortada bir de aralarına kız meselesi girmiş abi-kardeş var.

neyse konuya dönelim, açtığı bu yeni sayfada geçmişindeki bir takım olaylar veya kişiler carter'ın peşini bir türlü bırakmayacak ve carter da nihayetinde bu konuyla ilgili ctu'ya yanaşacak. ctu ile carter'ın kesiştiği noktada da amerikan topraklarında eyleme geçme hazırlığı yapılan büyük çapta bir terörist eylemi* durdurma mücadelesi başlayacak.

yani bu kez eğitimli bir ajanın hikayesini değil, başı dertte bir eski askeri izleyeceğiz. öte yandan sarışın kahraman jack bauer'dan sonra zenci bir başrol olarak eric carter'ın hikayesini izlemek de ilginç olacak. jack bauer efsanesiyle gönlümüzde sağlam bir yer edinmiş olan kiefer sutherland abimiz de "şunu bir kabul edelim, bir insan hayatında kaç kez daha böyle bir gün yaşayabilir ki?" şeklinde gerçekçi bir yorum yaptıktan sonra "jack bauer'sız 24" fikrinin oldukça hoşuna gittiğini; 24'ün asıl kahramanının jack bauer değil, dizinin kendine has bu yapısı olduğunu, bu yüzden yeni karakterlerden oluşan bu yeni sezonun diziye büyük yenilik ve ferahlık getireceğini söylemiş.

12 bölümden oluşacak yeni sezonda eski 24'ten hiçbir karakteri görmeyeceğiz, yani ctu da tamamen yenilenmiş olacak. yine de eski serilerin üstünün tamamen çizilmediğini, senaryonun bazı kısımlarında eskilere bir takım göndermeler yapılacağını belirtmişler. bu durumda belki jack bauer'e en son bıraktığımız yerden sonra neler oldu, jack bauer efsanesi nasıl noktalandı bu sorularımıza bazı cevaplar bulabiliriz. hatta 24 serisine bir daha dönmemekte kararlı olduğunu belirten kiefer sutherland, yine de bir cameo şeklinde sezonun ufak bir kısmında yer alabileceğini de söylemiş ve dizinin yapımcıları da bu fikre oldukça sıcak baktıklarını belirtmişler.

evet, bir insanın hayatı boyunca jack'inki gibi yaşayabileceği kaç gün daha olabilir ki, doğru... ancak jack bauer 24 ile özdeşleşmiş bir kahramandı ve yaşadıkları zaten gerçekçilik sınırını çoktan aşmıştı. ben bu yüzden hikayenin ya jack ile devam etmesi, ya da bitecekse jack ile bitmesi taraftarıydım. bu şekilde eskiden tam da kopamamış yeni gibi ama tamamen de yepyeni değil gibi bir dizi yaratmak yerine jack'i son kez, ama bu sefer hakikaten son kez izleyeceğimiz bir film ya da final sezonu izlemeyi bin kere tercih ederdim. yine de 24'e olan sevgimin hatrına, ve tabii bu yeni hikayeyi eski hikayeye bir şekilde bağlayabilecekleri umuduyla bu yeni 24 sezonunun da takipçisi ve izleyicisi olacağım.

son olarak da imdb forumlarındaki iki kullanıcı arasında geçen diyalogu paylaşarak bu entry'yi burada sonlandırayım:

- ya bu yeni sezon sadece eric carter karakterini bize tanıtmak amaçlıysa ve bir sonraki sezonda carter jack'i çinlilerin elinden kurtarmaya giderse?
    + hayır. jack oradan kendi başına kurtulur ve bu yeni yetme eleman her şeyi bok ettiğinde yine günü kurtarmaya gelir.
  • şu sıralar beowulf: return to the shiedlands’de izlediğimiz ingiliz oyuncu ashley thomas'ın, kadrosuna dahil olduğu dizidir.

kaynak.
  • ilk fragmanı düşen 24'ün spin-off dizisi.

https://www.youtube.com/watch?v=sowpub_xdqs
  • jack bauersiz 24 mu olur lan beynini sevdigimin hiyarlari nidasiyla 2 gundur sinirimden dort donduren spin off mujdesi. olaylar boka sarip jack abimiz geri donup 2 3 bolumde bile olsa mentor olarak olaylara dahil olmayacaksa benim icin yok hukmundedir.
hesabın var mı? giriş yap