şükela:  tümü | bugün
  • bir tatil günü, zemin kattaki tek odalı bekar evimin penceresinden mal mal dışarıyı izlerken tanık olduğum olay.
    sitenin bahçesinde bir komşu abimiz arabasını yıkıyor. yıkamak ne kelime, sevişiyor sanki arabayla. sanırsın kaportaya dil atacak. öyle bir aşk, öyle bir meşk, işte öyle bir kendinden geçme hali... 3 saat sürer mi bir arabayı yıkamak? eğer arabana aşıksan sürer. nitekim sürdü de...
    abi, sevişmeyi uzattıkça uzattı. kaportaya ayrı muamele, döşemeye ayrı. bir kapıdan girdi, ötekinden çıktı başı. aynalara nefesini verdi. nefis biçimde parladı aynalar. sanki hiç bitmesini istemiyor gibiydi. bir ön sevişmeyi uzattıkça uzatmak ister gibi. sanki bu iş bitince aşk da bitecekmiş gibi. sanki sonrasında hayat yavan bir şeymiş gibi...
    durdum düşündüm: üniversitede, insan ve kültür felsefesi dersinde işlemiştik biz bu konuyu. ''kendini bir şeye veren varlık olarak insan.''
    adam kendini yaptığı işe adamış. öyle bir adammış.
    sonra sordum kendime:
    - oğlum davran, sen bu parçalı bulutlu ruhunla kendini neye verebiliyorsun?
    3 saat boyunca bir kadınla sevişmekten bile sıkılırsın sen. bak da örnek al biraz.
    - siktir lan, neyi örnek alacağım. adam malın teki.
    - deminden beri izliyorsun ama adamı.
    - evet izliyorum. dehşet içinde hem de.
    - bok atma şimdi. keyifle yapıyor adam bunu.
    - boş versene oğlum, keyif her şeyi açıklamıyor. adam bitmiş, görmüyor musun. böyle sikim bir iş için 3 saatini ayırabiliyor. sor bakalım hayatın anlamı ne diye, mal mal bakacaktır suratına. edebiyattan, sanattan iki konu başlığı aç bakalım, ne diyecek sana. istersen sor bakalım, 3 saatlik bir sevişmede bu kadar kendinden geçiyor mu salak. mesela, uzun uzun öpüşüyor mu karısıyla ya da sevişme dışında şarap yudumlarken öpüşüyorlar mı hiç. sor bakalım papatya tarlasının ortasında karısıyla el ele tutuşup uzanarak denizden gelen iyot kokusunu içine çekmeyi hayal etmiş mi hiç.
  • temmuz ayında doğmuştur.
  • o da bişey mi yemin ederim bir komşumuz vardı bir yeşil doğan slx almıştı adam onun içinde uyuyordu.(bkz: 90'lı yıllar)
  • 3 saati geçtim, yine kötünün iyisi. güneşin dik açıda seyrettiği bir vakitte araba yıkamak ne ola ki abisi! kapışırlar..
  • topuklarinin neden ve nasil burustugunu bir turlu anlamadigim adamdir ayrica bu adam.
    topuklarinda bir hassaslik vardir. hani topugundan nem kapacak neredeyse namussuz.
  • babamdı. hortumumuz da yoktu gider kovayla su taşıttırırdı 3 saat boyunca.
  • daha borcunu ödediği ve aylarca ödemeye devam edeceği arabasıyla pazar günü keyfi yapan adamdır.
  • yağmur duasına çıkmıştır.

(bkz: murphy yasaları)