• dönem itibarıyla başlamak üzeredir.

görüldüğü üzere bir kıvılcım yıkılmaz denen devletleri, yenilmez denen hükümetleri yerlebir edebiliyor.
    yöneticiler unutmamalıdır ki halk isterse kimse karşısında duramaz. tarih boyunca bu hep böyle olmuştur. olmaya da devam edecektir. gücü elinize geçirince zalimleşmeyin, halk sizden güçlüdür.
  • mesela hep birlikte çök çök ve trump çök diye bağırabilirsiniz veya bu portakal gazı bir harika dostum yazabilirsiniz duvarlara
    duran adam talcid man veya red hack a sahip olabilirsiniz
    aa mesela şey de yapabilirsiniz polis koridorunda yaslanıp uzun eşek
    pardon ya yapmıştık zaten biz bunları
  • polisin doğrudan gazetecilere ateş ettiği, sarah belle lin isimli kadın gazetecinin de bacağından vurulduğu teyit edilmektedir. bu nasıl bir vahşet tahayyül etmek güç. gazetecilere ateş eden polis halka neler yapmaz.
  • george floyd için başlayan adalet arayışı, tüm polislerin siyahilere uyguladığı ırkçı tutumlarına yapılan protestoya döndü. arada yağma yapan kişiler var. bunlar tabi ki amerikanın protestocular arasına soktuğu provakatörler. 4400'den fazla kişi tutuklandı. ama protestolar devam ediyor.

canlı izlemek isterseniz: https://www.youtube.com/watch?v=0kchwa9hsqm

ilgimi çeken polislerin kasklarının üzerinde rozet numaraları var. ayrıca biber gazı atmıyorlar. (her yerde aynı mı bilmiyorum ama washington d.c.'deki videolarda bu şekilde gördüm)
  • dünyanın sonu geldi artık
  • trump'ın seçimlerde lehine kullanacağı olaylardır.
  • geliyor, gelmekte olan.
    george floyd, arap baharında olduğu gibi tıpkı muhammet boazizi gibi simge oldu. kitleleri harekete geçirdi. ırkçılık üzerinden başlayan isyan hareketi özgürlük arayışına tebeddül etti.
  • olayın sonunu görmeden bir şey demek doğru değildir. belkide bu, amerika derin devletinin bir projesi de olabilir. nasıl yani demeyin olabilir, yani abiler oturup, ''bir karışıklık çıkaralım, bunun için ülkedeki ırkçılığı kullanalım'' deyip, o polis tutukluyu öldürdükten sonra da halkı sokağa dökmüş olabilirler. ne de olsa bu adamlar halk nasıl sokağa dökülür iyi biliyorlar.

evet, bu amerikan baharı olabilir ve bu baharı sahneye koyanlar da, diğer ülkelerde olduğu gibi bu büyük abiler denilen amerikan derin devleti olabilir. olmaz demeyin, afganistana dalmak için, kendi ülkesindeki ikiz kuleleri vurup, oradaki kendi halkından olan insanların ölümüne sebep olmuş insanlardan bahsediyoruz. evet, onlar amerikan vatandaşı ama, amerika onların sikinde değil, daha doğrusu amerikan halkı. onlar amerikayı köle yapmış, şimdi ise tüm dünyayı köle yapıp zenginliklere konma derdindeler.

ha niye amerikada böyle yapıyorlar, ellerine ne geçecek? derseniz, orasını ben de bilmiyorum, zaten ''olabilir'' dedim. bu aşağılıklardan her şey beklenir. mesela şunu da düşünün, dünya gıda ve ilaç sanayisini ellerinde tutuyorlar, gıdayı bozmalarından dolayı, insan vücudu bozuldu ve bir sikindirik virüsle bile başa çıkamıyor ve bunun korona sırasında yavaş yavaş dile getiriliyor olması bile adamlar için rahatsız edici bir durumdur ve gündemin değişmesini istemiş de olabilirler ve bu esnada bir kaç amerikalı ölmüş, umurlarında olmaz. teee eskilerde, sigaranın zararları ortaya çıkmasın diye bilim kurullarına baskı kuran, araştırma sonuçlarını ortadan kaldıran ve ''aslında sigara çok faydalı'' diye reklam yaptıran yavşaklardan bahsediyoruz.

ha, ne planlıyorlarsa ellerinde patlar mı? orasını hep birlikte göreceğiz.
  • an itibariyle başlamış olandır.
  • yakın gelecekte beklediğim bahar.
hesabın var mı? giriş yap