3882 entry daha
  • canımdır. kaybetmekten korktuğum insandır.

yan odada uyuyor. sağlıklı, eli ayağı tutuyor, benden bile dinç şükürler olsun. ancak yine de onu kaybetmekten çok korkuyorum. 2 gecedir hüngür hüngür ağlıyorum. özlüyorum onu uyurken bile. eli ayağı tutarken onun istediği her şeyi yapmak istiyorum.

bilmiyorum ki sana yetebiliyor muyum anne? o adamdan bir evlat daha doğurmak istemedin ama beni sevdiğini biliyorum. ablamı da. salma kendini annem. bırakma. seni daha sağlıklı görmek istiyorum. kimse için değilse bile yalnız benim için çok sağlıklı ol. sen gidersen benim hiç gücüm kalmaz. ilham alamam kimseden. olur mu annecim?
  • isabetli terlik atışları yapan kadın...
  • evi saçlarıyla süpürdüğünü iddia eden, ömrünü yediğimiz, hatta törpülediğimiz söylenilen, bir de ayağının altına cenneti almış olan değerli dişi...iyi ki varsın!
  • uzakta yaşadığım için en küçük bir rahatsızlığımı bile gözünde büyütür ve en az 3 ay boyunca her konusmada muhakkak o şeyi sorar. ben de hasta olup yataklara bile düşsem asla kendisine söylemem, kardeşimi de söylememesi konusunda tembihlerim.

geçen kardesimle konusurken dolgumu yenilemem gerektiği icin diş hekimine gidecegimi soyledim. annem ben konusurken duymus, basladi sormaya neyin var neden gideceksin. ben de başıma gelecekleri bildiğim için "yaşadığım ülkede 3 ayda bir zorunlu diş kontrolüne gitmem gerekiyor. eğer aksatirsam türkiye'ye gelmek istedigimde havalimaninda sorun cikartabilirler ve bu yuzden gelemeyebilirim dedim. o da yuttu tabii. mesele orada kapandi.

2 ay sonraki konusmamizda "oğlum zorunlu diş kontrolüne gitmeyi unutma. senin yolunu gözlerken havalimaninda geri cevirirlerse ben uyuyamam üzüntüden" dedi. tam bir ponçik ya.
1621 entry daha
hesabın var mı? giriş yap