• annemin değil ama anneannemin attığı, ahşap özel kestirilmiş peynir servis tabağı.
    napcak bu kız bu ağaçları demiş ve atmış tontonum.
  • üç boyutlu robot yapmıştım ilkokulda. öyle güzel olmuştu ki hocaların sergiye koyalım diye tutturmasına rağmen vermedim. evde her gün hayal kurdum ilerde gerçeğini yapacaktım hareket edecekti.
    sonra noldu biz taşındık robotu habersiz atmışlar.ve içimdeki bilim adamı öldü. sağol anne. amele oldum işte sonra.
  • kitap.

yer kapliyormus. bu nasil bir dusuncedir aga. unlu sosyolog diyor ya "kutuphanesiz ev modern bir ahira benzer".
  • maalesef şiir defterim .. telafisi yok. ezberimde değil ki dizelerim. ne de artık şiir yazdıracak güçte değil duygularım.
  • çöpten havya ve lehim telimi çıkarmışlığım var
  • bir efemera müzayedesinden aldığım "tanin" gazetesinin bir nüshasını atmaya teşebbüs etmiştir kendisi. "oğlum üstünde ayetler falan yazıyor, büyü falan sandıydım ben onu." diye de açıklama yapmaya çalışmıştır. neyseki kurtardım kendisinide piri reis'in haritalarına benzemedi sonu.
  • yaklaşık 250 kasetlik müzik kaseti arşivim. mp3 çıktıktan sonra apartmanın bodrumuna koymuştum annem de yer tutmasın diye atmış. en çok da grup yorum'um sıyrılıp gelen albümünün ilk baskısı vardı. ona üzüldüm. o albüm kapağını ne kaset ne cd olarak bulmak neredeyse imkansız.
  • budur.

18 şubatta piyasaya tekrar çıktı. direkt aldım nasıl bir gözüm dönmüşse.
  • michael jackson'un;
    1979 - off the wall
    1982 - thriller
    1987 - bad
    1989 - leave me alone (single)
    1991 - dangerous
    1995 - history
    2001 - invincible
    kasetleri. tek tek bulmuştum hepsini.
    o zamanlar kaset vardı. şu an da satılıyor bu albümler ama eski kullanılmış kasetleri bulmanın hazzı farklıydı. bu albümlerin ilk çıktığı zamanlarda insanların bu kasetleri teyplere takarak hangi ruh haliyle dinlediğini düşünerek dinlemek, hangi kafayla dans ettiklerini hayal etmek inceden hüzünlü nostaljik bir keyifti.
    tabi annem tarafından bu kasetler, yanlarında the beatles ve pink floyd kasetleriyle birlikte gereksiz diye atılana kadar.
    sağlık olsun.
  • - anne macaristan'dan getirdiğim duvar saati nerde?
    + lale hoca'ya götürdüm ben onu!?
    - sebep?
    + elim boş gitmeyeyim dedim.
    - nasıl yani anne götürecek başka şey mi kalmadı tatlım!
    + ne bileyim götürdüm işte, aman alırsın sen yine.
    - evet ben her ay macaristan'a gidiyorum, haklısın. * *
hesabın var mı? giriş yap